גווארדיולה. בגמר ליגת האלופות
גווארדיולה. בגמר ליגת האלופותצילום: רויטרס

היסטוריה אנגלית במפעל ליגת האלופות. שבועיים אחרי הסערה הגדולה לה הייתה שותפה, עם ניסיון הקמת מפעל כדורגל חדש, הסופר-ליג שכשל כישלון חרוץ בתוך יומיים, העפילה הערב (שלישי) מנצ'סטר סיטי לראשונה בתולדותיה אל גמר ליגת האלופות.

סיטי שהייתה לקבוצה הראשונה שהודיעה באופן רשמי על עזיבתה את המפעל החדש, אויימה על ידי אופ"א כי הצטרפותה למפעל הסגור יביא לסיום דרכה במפעל ליגת האלופות. יתירה מכך, באופ"א אף שקלו להכריז על פריס סן ז'רמן הצרפתית כאלופת אירופה לאחר שזו הייתה הקבוצה היחידה מבין המעפילות לחצי גמר ליגת האלופות, שסירבה להצטרף להקמת מפעל הכדורגל החדש לעשירים בלבד.

שבועיים עברו והערב סיטי ניצחה על כר הדשא וסיפקה מופע ספורטיבי של ממש עבור חובבי הכדורגל בכל העולם.

אחרי שניצחה בשבוע שעבר במשחק הראשון מבין שניים עם צמד שערים על אדמת צרפת, גם הערב, באצטדיונה הביתי, כבשה סיטי שני שערים שהספיקו לה לעשות היסטוריה ולהעפיל לראשונה בתולדותיה אל גמר ליגת האלופות שיתקיים בסוף החודש באיסטנבול, עם 0:2 הערב ו-1:4 בסיכום שני המשחקים מול פריס סן ז'רמן.

להישגה של סיטי מתלווים שלל שיאים היסטוריים.

סיטי היא הקבוצה עם הכי הרבה ניצחונות רצופים במפעל הכדורגל היוקרתי ביותר באירופה כשהיא כעת עם 7 ניצחונות כאלה. יתירה מכך, מתוך 22 המשחקים האחרונים שלה באלופות, סיטי הפסידה רק משחק אחד - היא ניצחה 18 פעמים ורשמה 3 תוצאות תיקו.

עבור פפ גווארדיולה שנמצא על הקווים של סיטי כבר חמש שנים, זוהי העפלה שלישית לגמר האלופות אחרי שהעפיל ב-2009 וב-2011 עם ברצלונה. למעשה, גווארדיולה הפך למאמן השביעי בהיסטוריה שמעפיל לגמר עם שתי קבוצות שונות. מספרים של אלופים.