מנסור עבאס: נעניתי לפנייה להיפגש עם הרב דרוקמן, לא ביקשתי

יו"ר מפלגת רע"מ מנסור עבאס: "אנחנו מוכנים לבוא בדיאלוג עם כל מגזר ומפלגה בנושאים פוליטיים ודתיים. לא התחננו כפי שמנסים להציג בתקשורת. אנחנו רוצים להיות שותפים".

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשפ"א

מנסור עבאס: נעניתי לפנייה להיפגש עם הרב דרוקמן, לא ביקשתי-ערוץ 7
מנסור עבאס
צילום: David Cohen/Flash90

יו"ר מפלגת רע"ם מנסור עבאס סיפר הבוקר (רביעי) לכאן רשת ב' על הסכמתו להיפגש עם זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן.

"נעניתי לפנייה להיפגש איתו, אני נענה בדרך כלל לכל פנייה, לא ביקשתי להיפגש. אנחנו מציגים את העמדות שלנו ומפריכים את העמדה שאנחנו תומכי טרור", אמר עבאס.

בריאיון לאריה גולן הוא טען: "אנחנו מוכנים לבוא בדיאלוג עם כל מגזר ומפלגה בנושאים פוליטיים ודתיים. לא התחננו כפי שמנסים להציג בתקשורת. אנחנו רוצים להיות שותפים".

עבאס הוסיף שמפלגתו טרם החליטה על מי להמליץ לנשיא והוסיף כי "אם תקום ממשלה בישראל יש עתיד וימינה צריכות להיות באותו צד. זה לא עניין של הסכמה בין ימינה לרע"ם".

בתוך כך, לפיד וסביבתו מקיימים מהלילה שיחות אינטנסיביות ומפעילים לחצים על יו"ר רע"ם ומפלגתו כדי שימליצו עליו לנשיא. בהמשך היום לפיד ועבאס צפויים להמשיך את המגעים. ברע"ם אמרו ללפיד שימינה צריכה להיות סגורה אצלו כדי לקבל את האצבעות שלה.

אמש בחצות פקע המנדט של ראש הממשלה בנימין נתניהו והוא חזר לנשיא המדינה ראובן ריבלין. הנשיא הודיע כי כבר בשעות הבוקר הוא יהיה בקשר עם הסיעות באשר להליך הרכבת הממשלה. גורמים בליכוד אמרו שפחתו הסיכויים שימליצו על יו"ר ימינה נפתלי בנט, מחשש ש"יגנוב את המנדט".