ד"ר ישי עופרן מונה למנהל המחלקה ההמטולוגית בשערי צדק

ד"ר ישי עופרן, יו״ר חוג הלוקמיה הישראלי מונה כמנהל המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשפ"א

ד"ר ישי עופרן מונה למנהל המחלקה ההמטולוגית בשערי צדק-ערוץ 7
ד"ר ישי עופרן
צילום: שערי צדק

ד"ר ישי עופרן, יו״ר חוג הלוקמיה הישראלי מונה כמנהל המחלקה ההמטולוגית במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.

דר׳ עופרן נשוי ואב לארבעה. הוא חוקר מוערך במחקר ההמטולוגי, הקים וניהל ברמב"ם ובטכניון את מעבדת המחקר לחקר התפתחות הלוקמיה והתגובה החיסונית של הגוף כנגדה. בנוסף, הקים את בנק הרקמות ההמטולוגי הראשון והגדול בארץ.

לאחר שהשלים את לימודי הרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים, התמחה ד"ר עופרן ברפואה פנימית בהדסה הר הצופים ובהמטולוגיה במרכז הרפואי רמב"ם.

עם סיום ההתמחות בהמטולוגיה, נסע ד"ר עופרן לתקופת השתלמות בת שנתיים וחצי במכון הסרטן ע"ש דנה ופרבר המסונף לאוניברסיטת הרווארד בבוסטון - ארה"ב. בהרווארד, במסגרת המחלקה להשתלות מח עצם ובהנחיית פרופ' ג'רום ריץ, הוביל דר' עופרן מחקר ייחודי של טכנולוגיה ממוחשבת לניבוי וזיהוי מטרות בגוף החולה לאחר השתלת מח עצם, על בסיס הייחודיות והשונות של מערכת החיסון בין אדם לאדם.

בשנים 2009-2020 שימש דר' עופרן כרופא בכיר ומנהל שירות הלוקמיה בבית החולים רמב״ם וכיו״ר החוג ההמטולוגי בפקולטה לרפואה בטכניון. על מנת לקדם את חזון הרפואה המותאמת אישית, ד"ר עופרן הוביל מעבדה לחקר ההפרעות המולקולריות בלוקמיה ואת התגובה החיסונית של הגוף כלפי תאי הלוקמיה.

ד"ר עופרן מוביל פרוטוקולים קליניים ומחקריים שתכליתם לשפר את יכולתנו להתאים לכל מטופל את הטיפול המותאם לו אישית, בהתאם לנתונים מולקולריים וגנטיים המאפיינים את מחלתו וע"פ הדינמיקה הנצפית תוך כדי טיפול.

ד"ר עופרן חבר בצוות שכתב את ההנחיות האירופאיות החדשות לשנת 2020 לטיפול בלוקמיה מילואידית מטעם ה- ESMO וחבר בוועדת ההיגוי המתכננת ומנהלת את המחקרים בלוקמיה שנערכים על ידי קבוצת המחקר האמריקאית ECOG. כמו כן, ד"ר עופרן הינו מרצה מבוקש בפורומים לאומיים ובינלאומיים בהמטולוגיה.

ד"ר עופרן חבר ברשת האירופאית ללוקמיה ELN וחבר פעיל בוועדה הכותבת את ההנחיות האירופאיות למעקב מולקולרי אישי ומדויק אחר חולים עם לוקמיה מילואידית חדה.

בשנת 2011 זכה במלגת "מורשה" לרופאים חוקרים צעירים מטעם הקרן הלאומית למדע בישראל ובעוד מספר רב של מענקים תחרותיים, ובכללם היה שותף לשני פרויקטים גדולים שממונו ע"י הקרן הלאומית למדע ופרויקטים נוספים שנתמכו ע"י האגודה למלחמה בסרטן וגופים לאומיים ובינלאומיים שונים.

ד"ר עופרן מחברם של כ-80 מאמרים בעיתונים מדעיים מהשורה הראשונה, ומשמש כבוחן למאמרים בעיתונים מובילים בתחומו.

מנכ"ל המרכז הרפואי שערי צדק, פרופ' עופר מרין: "המחלקה ההמטולוגית בשערי צדק היא אחת המחלקות המובילות בארץ בתחום השתלת מוח עצם ממקור עצמי, כמו כן, רופאיה שותפים למחקרים מדעיים שעוררו הדים ופורסמו בכתבי עת בינלאומיים. הצטרפותו של ד"ר עופרן לניהול המחלקה ממשיכה את מגמת המובילות ומסמלת את המשך ההתפתחות של שערי צדק בתחומי הסרטן השונים לרווחת המטופלים".

ד"ר עופרן: "אני שמח להצטרף למרכז הרפואי שערי צדק שנמצא בהתפתחות מתמדת. בהמטולוגיה, לקחנו עלינו כחזון וכמשימה להפוך למדעית ומדויקת את התובנה האינטואיטיבית שכל אדם וכל מחלה שונים איש מרעהו. נשתמש במדע המתוחכם ביותר היורד לפרטים הקטנים, ונתרגם את התובנות הקטנות למבט כולל על האדם החולה. נאפיין כל מחלה באופן מפורט מבחינה גנטית, נאפיין את תגובת הגוף ומערכת החיסון של כל אדם ובמקביל נלמד את הגורמים המולדים והנרכשים של כל מטופל המשפיעים על יכולתו להגיב לתרופות, והסיכון שלו לסיבוכים. נשקלל בהחלטות הרפואיות גם את תפקוד הלב הריאות והכליות וגם את הדיאטה והמצב הנפשי של כל חולה ונעשה את המקסימום לקבל עבור כל אדם את ההחלטה הנכונה עבורו".