חברי ארגון נכי צה"ל מקיימים הבוקר (רביעי) משמרת מחאה מול הכנסת ומשרד האוצר, וקוראים לראש הממשלה להעביר את רפורמת "נפש אחת" כפי שהבטיח להם בפגישה לפני כשבועיים וחצי.

יו"ר ארגון נכי צה''ל עידן קלימן אמר במאהל המחאה הבוקר, "ארגון נכי צה"ל, יחד עם כל הלוחמים והפצועים שהמדינה השאירה מאחור, יוצאים למחות היום כדי להבהיר באופן ברור: לא ניתן שישקרו לנו.
לא ניתן שימרחו אותנו. לא ניתן לפוליטיקאים לפרק את הרפורמה.

קלימן מבקש מראש הממשלה לקיים את הבטחתו, "אנחנו כאן, מול הכנסת, חוזרים ואומרים- לא נפסיק את המחאות עד שרפורמת 'נפש אחת' תעבור במלואה. ראש הממשלה הבטיח ואנחנו מצפים ממנו לקיים ולהעביר את הרפורמה מיד".

"אני קורא לכל עם ישראל לעלות לירושלים ולהצטרף אלינו למחאה, כי כמו שצה"ל הוא צבא העם, ככה גם מחאת נכי צה"ל היא מחאת העם".

לאה, אחותו של איציק סעידיאן אמרה למפגינים, "ליבי אתכם. אני מקווה שהפעם יהיה הסוף והם יקשיבו לנו והם יתנו סך הכול שיקום לאנשים שבזכותם יש לנו מדינה. שיראו לחיילים שרוצים להתגייס ולדור הבא שיש להם פה אבא ואימא ומשרד הביטחון יטפל בהם ובמי שיפגע. אני מבקשת מכל עם ישראל להמשיך להתפלל על אחי. גיבור שלי. אני אוהבת אותך יצחק".

לאחר עימותים סמוך לגדרות הכנסת בין מפגינים לבין המאבטחים, יצאו מאות המפגינים בתהלוכה לכיוון גשר המיתרים.

מוקד נוסף של המחאה מתקיים מול אגף השיקום בפתח תקווה, שם הצית עצמו איציק סעידיאן לפני כשלושה שבועות. מספר מוחים שפכו על עצמם מים מתוך ג'ריקנים, כסמל לנוזל הדליק שסעידיאן שפך על עצמו. מדוברות משרד הביטחון נמסר: "מספר מפגינים הביאו 3 מיכלים עם נוזל שהתברר כמים. המיכלים נלקחו מהמקום".

לדברי אבנר מלכה, יו"ר ארגון מלווי נכי צה"ל: "רק אחרי שאיציק עשה את המעשה הנורא שלו מתוך ייאוש הממשלה התעוררה אבל שוב אנחנו חווים התעלמות מריחה ובריחה.

"אפשר וחייב לאשר את הרפורמה עוד היום ולתת מרווח נשימה למלווים ולנכי צה"ל. יש בתיקון החדש בשורות חיוניות עבור אלפי המלווים והנכים. מסמוס העניין יעלה בחיי אדם", הוסיף.

גם ח"כ מיכל וולדיגר השתתפה בהפגנת נכי צה"ל מחוץ למשכן הכנסת. "הגעתי לכאן עם חברי ח"כ אופיר סופר שפעל ופועל רבות עבור זכויותיהם של נכי צה"ל שנפצעו פיזית ונפשית ומתמודדים עם פוסט טראומה. אני שותפה ותומכת לחלוטין במאבקם הצודק! נפעל יחד עבור הזכויות שלהם ונדאג שינהגו בלוחמים הללו, בכבוד".

ח"כ מיכל וולדיגר בהפגנת נכי צה"ל מחוץ למשכן הכנסת
צילום: דוברות

.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו