אוהדי בית"ר (ארכיון)
אוהדי בית"ר (ארכיון) צילום: פלאש 90

המלחמה החלה. רגע לפני משחק הכדורגל מול בני סכנין, המאבק בין משה חוגג, הבעלים של בית"ר ירושלים לאוהדים של קבוצתו, חברי ארגון 'לה-פמיליה', הגיע לבית המשפט.

בדיון שנערך היום (רביעי) בבית משפט השלום שבירושלים, הגישו חברי ארגון האוהדים הירושלמים, בקשה להוציא צו מניעה כנגד פעולותיו של חוגג נגדם שבראשם מניעת כניסתם לאצטדיון טדי שבבירה.

האוהדים דרשו כי בית המשפט יאסור על חוגג למנוע את כניסתם לתחומי האיצטדיון הביתי, ואילו חוגג ועורכי דינו טענו כי מדובר בצעד שנועד למגר את האלימות והגזענות.

כשעה וחצי ארך הדיון בעניין ובמהלכו סיפר חוגג כי הגיש תלונה במשטרה נגד ראשי האוהדים שלטענתו במשחק האחרון קיללו את אישתו וביתו בת ה-4.

עורך הדין עמית חדד שייצג את בית"ר ירושלים אמר במהלך הדיון כי בקשתם של האוהדים שלא למנוע מהם כניסה למשחקי הבית, הינה בקשה חסרת תוחלת. "מדברים על חוק ספציפי, החוק 10 מגדיר מהי אפליה. לא כל תחושה שנוהגים בך לא בצדק, היא אפליה. אנו מתעסקים בארגון המיתמם כאילו מדובר במחלוקת על רקע ענייני, אתה חושב א' ואני חושב ב', ולא יכול להיות שתמנע ממני להיכנס לאצטדיון כיוון שאני חולק עלייך. כשאדם מפגין אלימות, מקלל, נוהג בגזענות - מותר לבעל המקום שלא להכניסו. יש פסיקה בעניין וחבל על הזמן של כולנו. אנו מדברים על בעלים של קבוצה שהחליט שלא יישאר אדיש לתופעות גזענות שקורות אצלו במגרש. הוא לא יהיה מוכן לשמוע קריאות נגד שחקן רק בגלל השיוך הלאומי שלו, או הדת שבה הוא מאמין, הוא לא רוצה שיהיו אצלו קללות והפסיקה הכירה בזכות למנוע מאדם כזה להיכנס".

עם תום הדיון אמר עו"ד חדד: "הדיון היום הוא דיון חשוב מאוד. משה חוגג החליט שמי שמגיע למשחק, מי שמגיע לאצטדיון של בית"ר, והולך לנהוג באלימות, בגזענות, תוך שהוא מקלל, לא יגיע יותר לאצטדיון. משה חוגג החליט להרחיק שלושה אנשים, בגלל ההתנהגות האיומה שלהם. וידע כל אחד, שאם הוא יתנהג בצורה הזאת, הוא לא יהיה שם. זהו שלב ראשון במאבק, מאבק ארוך נגד הארגון הזה, ארגון 'לה-פמיליה' שגרם נזק אדיר לבית"ר, לאוהדים ובכלל לכדורגל בישראל".

עו"ד חדד סיפר עוד כי בהמשך מתוכננת תביעת נזיקין ענקית נגד ראשי האוהדים. "בשלב הראשון הרחקנו, בשלב הבא נגיש תביעה על הנזקים האלו ומדובר בנזקים כבדים מאוד. ידע כל אחד מהיום שמשה חוגג שומר על הטוהר של המשחק, שומר על זה שכל אחד יוכל להגיע עם הילדים שלו ולקבל כדורגל בנחת, לא כמו שהיה עד היום. מה שהיה עד היום לא יהיה", אמר עו"ד חדד.