התקוממות סלולארית
התקוממות סלולארית צילום: Zack Wajsgras/Flash90

תושבים בבני ברק הפגינו אמש נגד חנויות לממכר סמאטרפונים שבעליהן מסרבים להתחייב למכור רק מכשירים עם סינון תכנים.

אחד מרבני העיר שהשתתף בעצרת המחאה, הרב חיים יצחק אייזיק לנדא טען שחנויות אלו מהוות "רעל לכל העיר ומסכנות את התושבים בסכנת נפשות", כלשונו.

"התאספנו כאן בזמן קשה ונורא, אחרי אסון כזה, אמנם גדול המחטיאו יותר מן ההורגו, עלינו להתעורר ולשוב בתשובה, ועל החנויות לחדול ממכירת המכשירים הללו. אם היתה חנות רעל בעיר, האם מישהו היה שותק ואומר, מי שלא רוצה שלא יקנה?! היו מקימים קול זעקה ולא נותנים מנוח, וכך הוא המצב היום".

הרב ישראל מאיר שושן שהשתתף במעמד אמר כי "בדורות קודמים היו נסיונות של מסירות נפש על קידוש ה', אך בדורנו, נצרך לחיות על קידוש ה'. צפיה אחת לא טובה, הינה כמו אלף פעמים כניסה לבתי התיפלה רח"ל. יש לנו שאלות למה קרה מה שקרה, להקב"ה יש שאלות עלינו, אנחנו צריכים להשיב, היכן היינו כשהחנויות מכרו פלאפונים והחריבו דורות?"

הרב רבי חיים יוסף בידרמן אמר בדבריו: "אנחנו זועקים לבעלי החנויות, שילכו בעקבות החנויות האחרות שקיבלו כשרות ומרוויחות כדי פרנסתן. וכי בשביל פרנסתך, תאכל נשמות של ילדים? בצע הכסף מסנוור את עיניך והלוואי ותזכה לשוב בתשובה.

"במירון נערמו אנשים רח"ל וזעקו 'שמע ישראל' ועלו למקומם הקדוש, וכאן נשרפות נשמות ונופלות מטה מטה. ואנחנו זועקים רבונו של עולם חמול עלינו ועל טפנו".

הרב זילברשטיין קרא ואמר שעקב האסון הנורא במירון גדולי ישראל הורו להתחזק בתורה ובתפילה ובשמירת הלשון ולהזהר מ"פגעי הטכנולוגיה", כלשונו.

"על הציבור לדעת כי על פי ההלכה ומדינא דגמרא, איסור גמור להכנס לחנויות אלו, ולחנויות אלו אין שום זכות קיום ואין בזה שתי דרכים", אמר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו