מאיר חביב
מאיר חביב צילום: לשכת חבר הפרלמנט

חבר הפרלמנט הצרפתי מאיר חביב, יחד עם חברת הפרלמנט קונסטנס לה-גריפ, הגישו השבוע בקשה להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית שתפקידה לחשוף ליקויים אפשריים בתפקוד המשטרה ומערכת המשפט הצרפתית בפרשת שרה חלימי.

על הבקשה חתמו עוד 40 חברי פרלמנט צרפתים.

"ההחלטה לא להעמיד לדין את הרוצח של שרה חלימי קורעת את הלב ובאותה מידה מעוררת אימה", אמר חביב בנאומו במליאת האסיפה הלאומית בצרפת והוסיף, "שלושה חודשים לאחר הפשע, כבר ביולי 2017, על הספסלים האלה ממש, גינתי את עיוות הדין הזה. לעולם לא יכולתי לדמיין שיעברו עוד 4 שנים של עיוות. עיוות מול האנטישמיות הערבית-מוסלמית. עיוות הצדק והמשפט, שאינו מבדיל בין טירוף שנוצר מבחירה, לבין מחלה פסיכיאטרית אמיתית. אסור לנו לשפוט אנשים חולים, אך המשפט חייב להתקיים באופן אוטומטי, במידה והסמים נלקחו מרצון".

חבר הפרלמנט פנה לשר המשפטים הצרפתי ואמר, "לבקשת נשיא הרפובליקה, אתה צפוי להגיש הצעת חוק לשינוי חוק העונשין בנושא. מדובר בתיקון ברמה החוקתית אך לא ברמה המוסרית. מדוע 9 השוטרים שנכחו בעת הרצח לא התערבו? מדוע השופטת, סירבה לשחזור המקרה ולקבל את עורכי הדין של הקורבנות? מדוע הטלפון של הרוצח לא נבדק ולא נכלל בחקירה? מרוב ייאוש, המשפחה החליטה להעביר את המפשט לישראל, אבל אני לא יכול להשלים עם זה. היום, בדומה לפרשיות אחרות, מוטלת עלינו, נציגי העם, האחריות לחשוף את הליקויים בפרשה ולהוציא את האמת לאור".