שיקלי הוא הורדיגר של היום

היה זה לפני 31 שנה. לאחר שכמו שיקלי היום, סירב לתמוך בהקמת ממשלת שמאל, ורדיגר גם סירב להתפטר ובזכות זאת נמנעה הקמת ממשלת שמאל.

הראל כהן , כ"ד באייר תשפ"א

שיקלי הוא הורדיגר של היום-ערוץ 7
הראל כהן
צילום: פייסבוק

לצעירים שבנו: לעמיחי שיקלי קדם ח"כ לשעבר הרב אברהם ורדיגר ז"ל שמנע את התרגיל המסריח כפי שכונה מה שניסה לעשות שמעון פרס.

היה זה לפני 31 שנה. לאחר שכמו שיקלי היום, סירב לתמוך בהקמת ממשלת שמאל, ורדיגר גם סירב להתפטר (כי אז היה נכנס במקומו מי שהיה תומך בשמאל) ובזכות זאת נמנעה הקמת ממשלת שמאל.

קשה לתאר את הלחץ המטורף שהופעל עליו גם ע"י אדמו"רים הכי חשובים. כצל'ה גייס במסירות נפש 3 אדמו"רים לסכל את הטירוף: האדמו"ר מסדיגורא, האדמו"ר מערלוי, האדמו"ר מליובביץ. ה-3 ענקים הללו היו המשענת של ורדיגר ובזכותם עם ישראל ניצל מקטסטרופה נוראית.

בשנה שהיתה בין התרגיל המסריח שנכשל בזכותו לבין הקמת ממשלת רבין -אוסלו הידועה לשמצה, הספיק יעקב כ"ץ (כצל'ה) כעוזר שר השיכון לבנות 60,000 יחידות דיור ליהודים ביו"ש ובמזרח ירושלים, מה שהיתה תנופת הבנייה הענקית שהביאה להכרעת העובדות בשטח של 800,000 היהודים שגרים היום מעבר לקו הירוק.

שיקלי הוא הורדיגר של היום. אבוי לנו שאז פרס ניסה לעשות זאת והיום בנט, האיש שאני באופן אישי הבאתי להנהגת הבית היהודי, חבר יקר שלי לסניף בני עקיבא, תלמיד של אמא שלי, איש טוב, איש יקר, אבל שסדרי העדיפויות שלו כרגע השתבשו מאד, לדאבוננו הרב.

ייזכר עמיחי שיקלי  לטובה אחרי ורדיגר. ייזכרו לטובה גם הבאים אחריו שילכו בעקבותיו. התהיה זו חברתנו הטובה איילת שקד? היהיה זה חברנו היקר ניר אורבך ? התהיה זאת עידית סילמן שבעלה פנה אלי בבחירות הקודמות לסייע? יועז הנדל? זאב אלקין? גדעון סער? אני לא באמת חושב שבנט יצליח להקים ממשלה עם בל"ד חד"ש רע"ם מרץ והעבודה וליברמן, אבל הניסיונות והפעולות המבישות לעשות זאת מסיבות עצב גדול.