רב העיר שהם וראש ארגון רבני צהר הרב דוד סתיו מוטרד מ"שיח השנאה" שגובר בעת האחרונה סביב הנושאים הפוליטיים.

"יש משהו שמאוד מטריד אותי והוא השיח של השנאה. התחושה שהייתה לנו ממשלה של מלך המשיח ועכשיו מישהו רוצה להקים ממשלת שמד", הוא אמר היום (חמישי) באולפן ערוץ 7.

לדבריו, "יש איזה שיח של שנאה שלא ברור לי מהיכן הוא בא. דווקא אנשים שלנו, שגדלו על אהבת ישראל, צריכים לזכור שהמילה שמאל היא לא מילה נוראה והמילה ימין היא לא מילה שמבטיחה תמיד טוב".

הוא הסביר: "ממשלות ימין פינו את ארץ ישראל. אנחנו זוכרים מי פינה את ימית, אנחנו זוכרים מי פינה את גוש קטיף ואנחנו זוכרים מי פינה את חברון. מצד שני, אנחנו ערב יום ירושלים זוכרים איזה ממשלה שחררה את ירושלים".

"החלוקה הזאת שמישהו אחד כולו טוב ומישהו אחר שהוא כולו רע, וכבר משווים אותם לגרועים ולנוראים שבשונאינו - השיח הזה הוא לא נכון", הדגיש. "מותר לאחוז בדעה פוליטית כזו וגם בדעה פוליטית אחרת. אפשר להיות בעד נתניהו אפשר להיות גם בעד לפיד ואפשר להיות גם נגד שניהם".

"יש נושאים שאני מאוד מאוד מעדיף בהם ממשלת ימין ויש נושאים שאני מעדיף בהם ממשלת שמאל", ציין. "אני לא מוטרד מהנושא הזה ברמה הפוליטית כי יש צדדים לכאן ולכאן. אני מאוד מוטרד מהשיח שלנו כחברה סביב הנושא הזה, שהפך להיות במקום וויכוח ענייני הפכנו להיות כאלה שמשוחחים שיח של שנאה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו