חנוך דאום
חנוך דאוםצילום: באדיבות המצולם

הסטנדאפיסט והסופר חנוך דאום תומך בהקמת ממשלת אחדות בראשות יאיר לפיד ונפתלי בנט.

תחת הכותרת ''עכשיו הזמן שלכם'' כתב דאום בפייסבוק: ''אני לא טוען שזה קל. לא לאנשי ימין שחוששים ממפלגת מרץ ולא לאנשי שמאל שמכניסים כיפה סרוגה לבלפור. ללכת ביחד זה לא הדבר הקל, אבל זה הדבר הנכון.

''נפתלי ויאיר- עכשיו הזמן שלכם. אתם תחליטו איך ישראל תיראה בארבע וחצי השני הבאות. האם נמשיך את סבבי הבחירות המפלגים, או שננסה, לשם שינוי, לעבוד ביחד''.

לדבריו, אם הם לא יצליחו להקים ממשלה, נלך לבחירות נוספות. "ואדם שהולך למראה שוב ושוב, יראה בכל הפעמים את אותו הדבר- את עצמו. התוצאות לא ישתנו בסיבוב חמישי. גם לא בשישי. זה העם שלנו. אלה המורכבויות שבו (הן גם אלה שהופכות למיוחד כל כך). ועם זה צריך לעבוד.

"דעו לכם, נפתלי ויאיר, שמחוץ לבועה הפוליטית והתקשורתית, מעבר להרים והרחק מהטוויטר, ישנם ישראליים שלא פוחדים אחד מהשני, ולא חושבים שאם יש לשני אנשים דעות שונות, אז אחד מהם חייב לעזוב את הפלוגה, או את חברת ההייטק. מחוץ לאולפנים אנחנו הישראלים חיים ביחד, ימניים ושמאלנים, דתיים וחילוניים, בשותפות שמחה ומקסימה, ואנחנו מחכים ליום שגם הממשלה שלנו תהיה כזו, ושיהיו בה אנשים שמסוגלים, גם בעת מחלוקת, לכבד אחד את השני''.

דאום סיפר כי שמונים אחוזים מהישראלים מסכימים על שמונים אחוזים מהנושאים שעל סדר היום, "אבל במשך יותר מדי זמן נתנו לעשרים אחוז האנשים שבקצוות לנהל לבדם את השיח ולעסוק, מאה אחוז מהזמן, בעשרים אחוז הדברים שבמחלוקת. האחריות שלכם, נפתלי ויאיר, היא להניח לתקופה מסוימת את הנושאים שבמחלוקת, ולעבוד ביחד על מה שכולנו רוצים שיהיה פה: מדינה מתוקה ומשגשגת".

הוא פנה לעוקבים בדף הפייסבוק שלו וביקש להפיץ את הקריאה לממשלת אחדות: "לסיום חברים, בגלל שמתנגדי ממשלת האחדות סוערים ברשתות (לגיטימי!), אם אתם כן מזדהים עם הדברים ומרגישים כמוני, אשמח שתשתפו ותעזרו גם לקול הזה להישמע''.