טוויטר
טוויטר צילום: ISTOCK

אלגוריתם חדש ינסה להילחם בתופעת הציוצים הפוגעניים ותאפשר לגולשים לבחון מחדש את הציוץ שלהם רגע לפני שהם לוחצים על "שלח".

טוויטר הודיעה כי החל מהיום, משתמשים ברשת החברתית שיבקשו לפרסם ציוץ שהאלגוריתם החדש יזהה כי מכיל ביטויים שעלולים לפגוע או להעליב משתמשים אחרים, הם יקבלו הודעה המזהירה כי "הציוץ עלול להיות פוגעני" עם המלצה לבחון מחדש את הכתוב בציוץ.

לאחר מכן יוכלו הגולשים לבחור האם הם מעדיפים לערוך את הציוץ מחדש, לבטל אותו, או לשלוח בכל זאת. האלגוריתם החדש יכנס לשימוש תחילה במערכות ההפעלה אנדרואיד, ולאחר מכן באייפון.

בפוסט שפירסמו בבלוג שלהם, סיפרו ראשי טוויטר כי ניסוי שביצעו באלוגריתם החדש הוכתר בהצלחה, לאחר ש-34 אחוזים מהמשתמשים שקיבלו התראת אזהרה לפני פרסום ציוץ בחרו לערוך אותו מחדש או לבטל אותו לחלוטין.

ההשפעה נמשכה גם לאחר מכן, כאשר נרשמה ירידה של 11 אחוזים במספר הציוצים הפוגעניים שפורסמו על ידי אלו שקיבלו את האזהרה בפעם הראשונה.

"בסופו של דבר הבדיקות הללו גרמו לאנשים לשלוח תשובות שעלולות להיות פחות פוגעניות, ולשפר את ההתנהגות בטוויטר. נודע לנו כי אם התבקשו לעשות כך, 34 אחוזים מהאנשים תיקנו את ציוצם הראשוני או החליטו כלל לא לשלוח אותו. לאחר שהתבקשו פעם אחת, אנשים חיברו בממוצע 11 אחוזים פחות ציוצים פוגעניים בעתיד. אם יתבקשו לעשות זאת, אנשים יהיו בסיכון נמוך יותר לקבל תשובות פוגעניות ומזיקות", כתבה אניטה באטלר, מנהלת עיצוב המוצר בטוויטר, יחד עם מנהל המוצר בטוויטר אלברטו פארלה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו