משה נוסבאום
משה נוסבאוםצילום: Yonatan Sindel/Flash90

שוטר תקף הערב (חמישי) את כתב חדשות 12 משה נוסבאום בשכונת שמעון הצדיק (שיח' ג'ראח) במזרח ירושלים.

נוסבאום העיר לשוטר שהוא נוהג באלימות נגד מפגינים ובתגובה קיבל דוגמה נוספת על בשרו.

הקולגה של נוסבאום מחדשות 13, יוסי אלי, ניסה להגן על עמיתו מפני התקיפה האלימה. בהמשך צייץ אלי בטוויטר: ''משה נוסבאום הוא קולגה שאני יותר ממכבד, ולהתנפל עליו ככה זה גועל הגועלים''.

נוסבאום הגיע למקום כדי לסקר התפרעות של עשרות ערבים ליד לשכתו הפרלמנטרית של ח"כ איתמר בן גביר בשכונת שמעון הצדיק. הפורעים תקפו באבנים וחפצים יהודים שעמדו לצד הלשכה. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום ועצרו שבעה ערבים בחשד להפרת סדר ותקיפת שוטרים.

בן גביר סיפר: "הגעתי הערב לשכונת שמעון הצדיק, אחרי שכל השבוע תקפו פה יהודים רק כי הם יהודים והמשטרה לא עשתה כמעט דבר. אני שמח שבזכות הגעתנו לכאן המשטרה התחילה לעבוד, אבל אם המשטרה לא תטפל במחבלים ביד קשה, אנחנו נהיה פה עד שיהיה כאן שקט''.

יו"ר מפלגת הציונות הדתית ח"כ בצלאל סמוטריץ': ''אזלת היד של המשטרה בטיפול בטרור הערבי בשכונת שמעון הצדיק בימים האחרונים וההפקרה של התושבים היהודים שם היא בלתי נסבלת''.

סמוטריץ' הוסיף: ''אני קורא לשר לביטחון פנים אמיר אוחנה לקרוא את פיקוד מחוז ירושלים לסדר, להורות על יד קשה ואפס סבלנות לאלימות והפרות סדר ולהשיב את השקט והביטחון האישי לתושבי ירושלים כולה''.