הרב שמואל אליהו: בלי תמיכה של רע"מ, מרב מיכאלי תהיה שרת החינוך

רבה של צפת לתלמידים: "המאבק מול הערבים הוא מאבק האתמול. המאבק הוא מול אנשים שרוצים מדינת כל אזרחיה ורוצים לפרק את המשפחה".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ד באייר תשפ"א | עודכן: 08:27

הרב שמואל אליהו, רבה של העיר צפת וחבר מועצת הרבנות הראשית לישראל, תומך בהקמת ממשלת ימין של 59 מנדטים שתישען על מפלגת רע''מ של מנסור עבאס.

הרב אליהו כינס את תלמידיו והסביר כי בלי ממשלה כזו שתישען על המפלגה הערבית, תקום ממשלה מסוכנת יותר שבה יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי תהיה שרת החינוך.

"המאבק מול הערבים הוא מאבק האתמול. המאבק הוא מול אנשים שרוצים מדינת כל אזרחיה, מול מירב מיכאלי שחושבת שצריך לפרק את המשפחה. אם לא נקבל תמיכה מבחוץ של רע"מ היא תהיה שרת החינוך", הזהיר הרב אליהו.

''היא תחנך את רבבות ילדי ישראל שאבא ואמא זה לא חייב להיות משפחה. עם זה יש לנו התמודדות, עם אנשים שחושבים שצריך להשליט פה דיקטטורה שיפוטית - לא משנה מה העם בחר'', הוסיף הרב.

ראשי המפלגות החרדיות - אריה דרעי, משה גפני ויעקב ליצמן, תקפו הערב (חמישי) את כוונתו של נפתלי בנט להקים ממשלה עם מפלגות השמאל ויאיר לפיד.

יו"ר ש"ס אריה דרעי סיפר: ''חודש שלם עשינו הכל, ויתרנו על כבודנו כדי שנוכל להקים ממשלת ימין כפי שהבטחנו לבוחרים. לא חיפשנו כיסאות. לא ביקשנו תפקידים. הסכמנו לתת לבנט את הבכורה כדי שימינה שהבטיחה להקים ממשלת ימין תוכל להצטרף".

''אני אומר בוודאות: אם נפתלי ו׳ימינה׳ היו באים איתנו עם הגוש היינו מגיעים ל-61 ויותר . כל מה שהיה חסר זו הסכמה. היה טיוטת הסכם. לצערי נפתלי לא עשה את זה״, אמר יו"ר ש"ס.

דרעי המשיך: "באנו בשם הציבור החרדי לומר שאנחנו חרדים מאוד שאביגדור ליברמן הרודף הגדול ביותר של הדת הוא אמור להיות שר האוצר. חרדים מכך שמרצ ומירב מיכאלי ויש עתיד הם הרוב בממשלה הזו. אנחנו חוששים מאוד מה יקרה לאופי היהודי של מדינת ישראל".

״אנחנו חרדים מה יקרה לעולם התורה, להתיישבות. אני פונה אליך נפתלי, הגענו להסכם כמעט חתום. יש 28 ימים, זה לא יביא לבחירות, ממשלת ימין לקום - ברגע שידעו שאין אופציה לממשלת שמאל. אני יודע שיש דם באמצע אבל אתה יודע שאנחנו לא צד. אל תעשו נתק בין החרדים למה שאתם מייצגים״, ביקש יו"ר ש"ס.

יו"ר יהדות התורה ח"כ משה גפני אמר בהצהרה במשכן הכנסת: ״הציבור החרדי יודע לנצח ולא להתגאות. אנחנו יודעים להפסיד ולא להתייאש. אנחנו לא סובלים שחושבים שאנחנו טיפשים. יושב בנט ומנהל מו״מ עם לפיד כדי לעשות ממשלה שהיא ממשלת שנאה, ממשלה אנטי דתית. והוא ושקד באים ואומרים שהפכו אבן על אבן כדי להקים ממשלת ימין. למה אתם עובדים עלינו?״.

גפני תקף בחריפות את בנט: ''הוא עשה לנו את זה כבר פעם אחת, הוא ושקד שהלכו עם לפיד. מה עשיתם? זו הולכת להיות ממשלה אנטי ארץ ישראל. הטפתם לי השמאלני, הטפתם לי מוסר על ארץ ישראל, מה תעשה הממשלה הזו? מה יעשה הורוביץ? מה תעשה מיכאלי? ישמרו על ארץ ישראל? זו הולכת להיות ממשלה אנטי דתית.

''אני אסמוך על בנט שישמור על ארץ ישראל? על הדת? אבל אנחנו יודעים את האמת. אני מצטרף לקריאתו של הרב דרעי. לא מתביישים להגיד עלי שאני שמאלן. 33 שנה אני הולך רק עם הימין. שנאה בין ביבי לבנט וסער זה חשוב יותר מארץ ישראל והתורה הקדושה", כך גפני.

בתוך כך, ח"כ עמיחי שיקלי מימינה הגיב בחדשות 12 על הסערה הפוליטית שעורר כשהודיע - לא אתמוך בממשלה של בנט עם השמאל.

שיקלי אמר כי הוא מעדיף את מנסור עבאס על פני מרצ בממשלה, והזכיר: "מרצ והעבודה מטילות חרם מוחלט על המפלגה הכי גדולה במחנה הלאומי''. לדבריו מפלגת ימינה ''צריכה לשמר קו שחופף למה שהציגה במערכת הבחירות".