עמיחי שיקלי: מעדיף את מנסור עבאס על מרצ

חבר הכנסת מימינה, שיצא נגד היו"ר בנט והמגעים להקמת ממשלת שינוי, מסביר בריאיון ל"פגוש את העיתונות" למה הוא שולל ישיבה עם מפלגות השמאל

ערוץ 7 , כ"ד באייר תשפ"א

עמיחי שיקלי: מעדיף את מנסור עבאס על מרצ-ערוץ 7
עמיחי שיקלי
צילום: ערוץ 7

ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה) עורר סערה פוליטית כשהיה לחבר הכנסת הראשון ממפלגתו שהביע התנגדות פומבית למהלכי היו"ר נפתלי בנט להקמת ממשלת אחדות עם השמאל.

בריאיון לתוכנית "פגוש את העיתונות" עם רינה מצליח, שישודר במלואו בשבת, הוא מבהיר למה הוא מעדיף את נציגי התנועה האסלאמית בממשלה על פני מרצ.

שיקלי מדגיש כי הוא בעד ממשלה עם נתניהו בתמיכת רע"ם. "החברה הערבית היום במדינת ישראל עוברת תהליכי עומק מאוד מעניינים. אני לא בטוח שמנסור עבאס עוד שם ויכיר בישראל כיהודית ודמוקרטית על מלא מלא".

את ההתנגדות הנחרצת שלו לישיבה בממשלה עם מפלגות השמאל שיקלי מסביר כך: "מרצ והעבודה מטילות חרם מוחלט על המפלגה הכי גדולה במחנה הלאומי ולכן הקונסטלציה לא מתחברת".

לדבריו: "כל האפשרויות שאנחנו מנווטים סביבן הן אפשרויות שהן בעיניי לא טובות, אבל כשזה נוגע לאוריינטציה הכללית, אני חושב שהמפלגה צריכה לשמר קו שחופף לקו שהיא הציגה לכל אורך מערכת הבחירות".

דן מרגלית
צילום: חזקי ברוך

איש התקשורת הוותיק דן מרגלית תקף מוקדם יותר היום (חמישי) את ח"כ עמיחי שיקלי (ימינה), בעקבות הודעתו של האחרון כי יתנגד לממשלה בה יהיו חברות מרצ והרשימה המשותפת.

בפוסט בפייסבוק כתב מרגלית כי אילו היה מפקדו של שיקלי במילואים, לא היה מזמנו לשירות בשל העובדה שרבים מהלוחמים לצידו מגיעים מהמעוזים של מפלגת מרצ.

"עמיחי שיקלי מסיעת ימינה הוא איש בעל עקרונות. הלוואי ואדם כמותו היה מצוי במחנה שממול. אל מול סגולותיו והביוגרפיה הנאותה שלו ניבטת בוטות גסה בה הוא מתייחס לבני האור הנאבקים לטוהר המידות ברוח נביאי ישראל", כתב מרגלית. ''שיקלי הסביר במכתב נוסף כי לא יצביע לממשלה בה משתתפים מרצ והמשותפת. זאת אומרת, הפטריוט הגדול לא יתמוך בה אפילו אם נפתלי בנט יהיה ראש הממשלה ולמרות שהאלוף במילואים יאיר גולן או רב סרן מוסי רז יהיו חברים בקואליציה".

"שיקלי מחרים, איפוא, ציבור שלם (לא אדם יחיד המעורר את זעמו וחמתו) בלי שנקבע כבר מה יהיה התיחום בהסכם של בנט עם מרצ. זה מעורר מפח נפש. זה גם מרחיק לכת. אילו הייתי מפקד חטיבת גולני בה משרת במילואים רב סרן שיקלי הייתי חומק - בלי להסביר - מלקרוא לו לשרות.

''מפני שבגולני משרתים גם לוחמים מנגבה ומדן ומדפנה ומלהב, וכולם חיילים נאמנים שנולדו וגדלו ומתגוררים במעוזי מרצ. הוא מטיח בפניהם שלא זו בלבד שיש לו מחלוקת עימם (לגיטימית לגמרי) אלא שהוא בעצם פוסל אותם באמצעות נבחריהם. עם איבה כזאת ספק אם הוא כשיר לפקד עליהם", הוסיף מרגלית.