11 סופרי סת"ם חדשים הוסמכו ברבנות הצבאית

השירות במדור הסת"ם דורש יכולות ריכוז לזמן ממושך, אמינות ודייקנות. מדי שנה "עוברים" במדור עשרות אלפי מזוזות, מאות זוגות תפילין ועשרות ספרי תורה.

ערוץ 7 , כ"ה באייר תשפ"א

11 סופרי סת"ם חדשים הוסמכו ברבנות הצבאית-ערוץ 7
סופרי הסת"ם החדשים
צילום: אתר צה"ל

11 חיילים ממכון הסת"ם של הרבנות הצבאית קיבלו בחודש שעבר את תעודת ההסמכה ל"מגיה מוסמך" מטעם מכון "יד רפאל", זאת לאחר שעברו את כל הבחינות בהצלחה רבה.

מכון הסת"ם אשר נמצא בבסיס הרבנות הצבאית בצריפין אחראי על כל תחום ספרי תורה, תפילין ומזוזות בצה"ל.

שירות סופרי הסת"ם בצה''ל הינו שירות משמעותי אשר משפיע באופן מיידי על כל בסיס וכל יחידה בצה"ל, כאשר מדי שנה "עוברים" במדור זה עשרות אלפי מזוזות, מאות זוגות תפילין, ועשרות ספרי תורה.

במכון הסת"ם עובדים על חדשנות טכנולוגית בתחום הסת"ם, באמצעות סריקות ממוחשבות, סימון במדבקה אלקטרונית ייחודית המאפשרת זיהוי חד ערכי לצד רישום דיגיטלי של מאפייני הספר, וטכנולוגיות נוספות.

חיילי המדור צוברים ידע וניסיון בתחום הסת''ם, ומעמיקים את הידע המקצועי שלהם. השירות במדור זה דורש יכולות ריכוז לזמן ממושך, אמינות, דייקנות ומוטיבציה רבה.

רמ"ח הרבנות אל"מ הרב שרון צברי סיפר על שירות סופרי הסת"ם בצה"ל: "קיומו של מכון הסתם ובפרט הכשרת חיילי צהל לעיסוק בתחום זה, הינו ביטוי מעשי להמשך שרשרת הדורות של מעבר התורה שבכתב מדור לדור. זהו קיום משאת הדורות וביטוי מובהק לחזרת הבנים ולגאולתם וגאולת התורה בארצם, ארץ הקודש. אשרינו שזכינו לכך".