אולמרט מגיב לתביעת נתניהו: "משפחה מופרעת"

משפחת נתניהו הגישה תביעה על סך 837 אלף ש"ח נגד רה"מ לשעבר אולמרט שלא מתרגש: "בראש ממשלת ישראל עומד במשך שנים נוכל ורמאי".

103FM , כ"ה באייר תשפ"א

אולמרט מגיב לתביעת נתניהו: "משפחה מופרעת"-ערוץ 7
אהוד אולמרט
Photo by Ben Dori/Flash90

ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט הגיב הבוקר (שישי) לתביעה שהגישו נגדו בני משפחת נתניהו, על סך 837 אלף ש"ח, לאחר שכינה אותם חולי נפש.

בראיון לרדיו 103FM אמר אולמרט: "אני לא מוטרד. אני משועשע מהמשפחה המופרעת הזאת. לא נתתי חוות דעת רפואית, הבעתי דעה על ההתנהגות שלהם".

אולמרט ממשיך לתקוף בחריפות: "בראש ממשלת ישראל עומד במשך שנים נוכל, רמאי ואדם שאין להאמין לאף מילה שלו. מעניין שעל זה הוא לא תובע אף אחד לדין".

אולמרט התייחס לאפשרות שתוקם ממשלה בלי הליכוד, "אם נתניהו רוצה להיות חבר כנסת באופוזיציה יכול להיות שהקריירה הפוליטית שלו תימשך. היא רק תהיה שונה לחלוטין", אמר ראש הממשלה לשעבר.

משפחת נתניהו
צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

כאמור, ראש הממשלה בנימין נתניהו, רעייתו שרה נתניהו ובנם יאיר הגישו השבוע תביעת לשון הרע נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט.

בכתב התביעה נטען כי החל מזמן קצר לאחר ששוחרר מהכלא החל אולמרט "בניסיונותיו האובססיביים לפגוע בתובעים ולרמוס את שמם הטוב בפומבי.

בתביעה צוטט אולמרט כמי שייחס בראיון שנתן לפני פחות מחודש בערוץ 12 לראש הממשלה, רעייתו ובנו "מחלת נפש", אולמרט הוסיף באותו ראיון כי מצבם של השלושה "לא בר שיקום".

תשעה ימים מאוחר יותר נמנע אולמרט בראיון לתכנית "אופירה וברקוביץ'" לסגת מטענה זו ולחזור בו, וזאת למרות שנשאל על כך וניתנה לו על ידי המראיינים הזדמנות לחזור בו.

בין היתר נכתב בתביעה כי "במקום להשלים עם המציאות, להרכין את ראשו ולשלם את חובו לחברה, החל אולמרט לעסוק באופן אובססיבי וסדרתי בהכפשות זדוניות ומרושעות נגד משפחת נתניהו".

עו"ד כהן אף הוסיף בשמם של התובעים, כי "רק אדם חדור שנאה עיוורת וחסרת כל מעצורים מסוגל לומר דברי בלע כה חמורים ופוגעניים בתקשורת... מדובר בהתבטאות מסוכנת שעל בית המשפט לגנותה ולקבוע שאינה בגדר חופש הביטוי".