בן גביר בלשכתו בשמעון הצדיק
בן גביר בלשכתו בשמעון הצדיקצילום: ידידיה גרוסמן

ח"כ איתמר בן גביר (הציונות הדתית) הוציא את לשכתו משכונת שיח' ג'ראח (שמעון הצדיק) בעקבות מגעים עם לשכת ראש הממשלה שהובילו להצבת נוכחות משטרתית קבועה במקום.

לאורך כל הלילה התנהלו שיחות בין לשכת ראש הממשלה לחבר הכנסת בן גביר, זאת על רקע הקמת הלשכה הפרלמנטרית שלו וההתפרעויות הקשות של ערביי השכונה בשבועות האחרונים.

ראש הממשלה נתניהו ביקש מבן גביר לפנות את הלשכה, וזאת לאור הערכות מצב כי הקמת הלשכה עשויה לגרור מהומות נוספות.

כתנאי לעזיבתו את המקום, בן גביר דרש נוכחות משטרתית קבועה במתחם המותקף עד סוף הרמאדן. לדברי בן גביר, השוטרים שנשארו בלילה נשארו רק בגלל נוכחותו, ולא ייתכן שבכל לילה המשטרה תפקיר את תושבי המקום שיהיו חשופים להמשך התקיפות, לזריקות אבנים ולפגיעה ברכוש.

בן גביר תיאר לנציגי ראש הממשלה את המצב בשכונה, את תקיפות הערבים כלפי נשים וילדים במשך כל השבוע האחרון, ואת אזלת ידה של המשטרה. במהלך הלילה סירבו אנשי לשכת ראש הממשלה לתנאי הנוכחות קבועה, והסכימו לחזק את הנוכחות המשטרתית בלבד. בתגובה, הודיע בן גביר כי הוא יישאר במתחם לשבת.

כאמור, הבוקר סוכם עם לשכת רה"מ והשר לביטחון פנים, כי בכל שכונת שמעון הצדיק ובמתחם תהיה נוכחות קבועה משטרתית עד סוף הרמאדן, כאשר אחרי הרמאדן תיעשה הערכת מצב מחודשת.

בן גביר מסר בתגובה: "אחרי שבוע שלם של תקיפות כלפי יהודים ואוזלת יד של המשטרה אילצנו את המשטרה להגיע לאבטח אותי. אני מברך על הסיכום ושמח שסוף סוף המשטרה תאבטח את תושבי שכונת שמעון הצדיק".