קריב לשיקלי: למרות הכל, יש ביננו הרבה מן המשותף

ח"כ גלעד קריב לעמיחי שיקלי: קיים הבדל גדול בין ויכוח פוליטי נוקב ומחשבה שלא ניתן לגשר על הפערים לבין העצמת השיח השולל את הלגיטימציה של הצד האחר ואת היותו חלק מהמחנה של אוהבי הארץ

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ה באייר תשפ"א

קריב לשיקלי: למרות הכל, יש ביננו הרבה מן המשותף-ערוץ 7
גלעד קריב
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ גלעד קריב ממפלגת העבודה שיגר היום (שישי) מכתב לחבר הכנסת עמיחי שקלי מימינה שהודיע על התנגדותו לממשלה עם מפלגת מרצ.

"למרות פערי ההשקפות בנושאים רבים יש ביננו הרבה מן המשותף. שנינו מאמינים בחשיבות שיש טיפוח התרבות היהודית והעברית בארץ ובעולם, ואני חושב ששנינו שותפים לדעה שיש לתת ביטוי בחברה הישראלית למגוון הקהילות והקהלים בעולם היהודי", כתב קריב.

"שינינו מגדלים את ילדינו בקהילות פלורליסטיות ושוויוניות, שמאמינו במפגש הפורה בין מסורת לבין התחדשות. שנינו היינו מעורבים מאד בעולם המכינות הקדם צבאיות – אתה כמייסד וראש מכינת תבור, ואני כמנכ"ל העמותה של המכינות הרפורמיות ביפו ובחולון. יש לי תחושה ששנינו גם אוהבים את אותה המוסיקה, ופעמים רבות מתרגשים מאותם הרגעים ומאותן החוויות".

קריב המשיך "נחמץ ליבי לקרוא ולשמוע כיצד אתה מנמק את ההכרעה הפוליטית שלך להצביע נגד ממשלה שתכלול מפלגות מימין ומשמאל ובהן מר"ץ. קיים הבדל גדול בין ויכוח פוליטי נוקב ומחשבה שלא ניתן לגשר על הפערים לבין העצמת השיח השולל את הלגיטימציה של הצד האחר ואת היותו חלק מהמחנה של אוהבי הארץ הזו ושוחרי טובתה. אתה הרי יודע באופן אישי מה גדול מספרם של האנשים והנשים המסורים בכל ליבם ובכל מעשיהן לעתידה של הארץ הזו בקרב מצביעי מפלגות השמאל או בקרב תנועות המחאה נגד המשך כהונתו של בנימין נתניהו. אתה חי בקרבם, משרת עמם ופועל עמם באין ספור זירות".

"המתקפות האישיות עליך ובמיוחד על משפחתך ראויות חד משמעית לגינוי. לצד זאת, חשוב שתדע שההתייחסות שלך למצביעי ונציגי מפלגות השמאל ותנועות המחאה נעשית בדרך שאינה רק פוליטית ויש בה פסילה אישית גורפת של קהל גדול מאד שאהבתו ודאגתו לארץ הזו אינן נופלות משלך".

קריב כותב "הפסילה שלך את אנשי תנועת המחאה ואת מצביעי השמאל וגם ההתייחסות למשפחתך הן דוגמאות לצורך הדחוף בשינוי התרבות הפוליטית הישראלית. את השינוי הזה צריך לחולל יחד".

"הטיבו ממני לבטא את העניין הזה בוגרי המכינה שלך במכתב ששלחו אליך. אתה יכול באמת להתגאות במכתב הזה כסמל של הצלחה חינוכית. אני מקווה שמעבר לגאוות המחנך תאזין בקשה שלדברים שנכתבו בו ולקריאה העולה ממנו. כך הם כתבו לך: 'במכתבך כתבת: 'מה לנו ולרוחות השנאה'? אנו מסכימים עמך. מה לך ולאבי מעוז, נציג מפלגת נעם בממשלת הימין בהבטיח להילחם באג'נדה של 'משפחות שונות' ורק השבוע כתב על התנגדותו לגיוס נשים לצה"ל והצורך לסגור את יחידת יוהל"ם? מה לך ולישראל אייכלר שלא אומר שלום לחה"כ הרב הרפורמי גלעד קריב כי 'אין שלום לרשעים'?"."

קריב הוסיף "אני מניח שגם אתה סופר עם הילדים בשבועות האחרונים את ספירת העומר, כפי שאנחנו עושים בבית שלנו בכל ערב. שנינו ודאי דברנו לא אחת במכינות ובמקומות נוספים על רבי עקיבה שקבע ש'ואהבת לרעך כמוך הוא כלל גדול בתורה', וראה כיצד תלמידיו פונים לכיוון האחר, וממתים עצמם בחוסר כבוד הדדי. האם יתכן שבימים האחרונים התלמידים שלך הם אלה שהטיבו ללמוד את השיעור יותר ממך?".