מגעים לממשלת בנט-לפיד: אלה הדרישות של רע"ם

בכיר ברע"מ הבהיר: "לא נסכים לפגיעה בערכי דת ומשפחה". בנט לפני כניסת השבת: יש עקרונות ליבה שאני לא מוכן לוותר עליהם וקווים אדומים שלא אעבור

ערוץ 7 , כ"ו באייר תשפ"א

מגעים לממשלת בנט-לפיד: אלה הדרישות של רע"ם-ערוץ 7
מנסור עבאס
צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ'

דרישותיו של מנסור עבאס, יו"ר מפלגת רע''מ, נחשפו בתוכנית "השבוע" בכאן 11 על רקע ההתקדמות במגעים להקמת ממשלת אחדות בראשות נפתלי בנט ויאיר לפיד.

רע"מ דורשת את ראשות ועדת הפנים של הכנסת או ועדת הכלכלה, לבטל את חוק קמיניץ, למצוא פתרון ליישובים הבדואים בנגב ולסוגיית הדיור בחברה הערבית.

רע"מ גם דורשת תוכנית חומש כלכלית לחברה הערבית ותוכנית למיגור הפשיעה. על רקע היוזמות הפרו-להט''ביות של מרצ, בכיר ברע"ם כבר הבהיר: "לא נסכים לפגיעה בערכי דת ומשפחה".

בתוך כך, אתמול הייתה התקדמות של ממש במגעים להקמת ממשלת בנט ולפיד. גורמים שעודכנו בפרטים אמרו לכאן חדשות כי מנגנון הפעלת הממשלה, קווי היסוד והעניינים המהותיים קרובים מאוד לסיכום סופי. על פי הגורמים, המחלוקות הן על חלוקת התיקים.

יושב ראש ימינה, נפתלי בנט, אמר לפני כניסת השבת כי האווירה בשיחות המשא ומתן טובה, אך הפערים אינם פשוטים לגישור. בנט כתב בפייסבוק כי מיותר לציין שהוא מוכן ללכת רחוק ולשלם מחיר פוליטי אישי כדי שתקום ממשלה. "אפשר להסכים שלא להסכים. אבל - יש עקרונות ליבה שאני לא מוכן לוותר עליהם וקווים אדומים שלא אעבור".