דאבור במדי נבחרת ישראל. תומך בטרור הערבי?
דאבור במדי נבחרת ישראל. תומך בטרור הערבי? צילום: רויטרס

האם חלוץ נבחרת ישראל בכדורגל, מואנס דאבור תומך במתפרעים הערבים? אחרי העימותים הקשים שהתרחשו אמש במתחם הר הבית שבירושלים, ביום שישי האחרון של הרמדאן, בהמלכם מאות מתפללים מוסלמים ירו זיקוקים ויידו אבנים, בקבוקים וחפצים לעבר שוטרים, שהגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובהם רימוני הלם, שחקן נבחרת ישראל וקבוצת הופנהיים הגרמנית, לא נותר אדיש.

השחקן הערבי-ישראלי עורר סערה כאשר בבוקר שאחרי המהומות בהר הבית במהלכם נפצעו 17 שוטרים, אחד מהם במצב בינוני, ו-205 מתפרעים ערבים אלימים, העלה זה פוסט בחשבון האינסטגרם שלו עם תמונה של הר הבית וציטוט מתוך הקוראן.

"אל תחשבו שאלוהים לא רואה את עושי העוולה. יום יבוא והוא יתחשבן איתם", כתב דאבור במה שעורר סערה גדולה.

התגובות לא איחרו לבוא כאשר רבים ביקרו את חלוץ הנבחרת על כך שתמך למעשה במתפרעים האלימים ודרשו להרחיקו באופן מיידי ולצמיתות מייצוג ישראל במדי הנבחרת. רק לאחר זמן רב חסם הוא את האפשרות לתגובות.

בלם הפועל באר שבע חאתם אלחמיד שעבר עורר סערה גדולה בעצמו כאשר לפני 3 שנים, בתגובה לדף של חברת החדשות "רשת", שדיווחה על "מתקפת רקטות לעבר עוטף עזה", נשלחו שלושה אימוג'ים צוחקים מחשבון הפייסבוק שלו, ומיהר להכחיש ולטעון כי פרצו לחשבון הפייסבוק שלו, עשה לייק לפוסט של דאבור.

קשרה של בני סכנין בירם כיאל, הוסיף שמן למדורה כשאחרי שהעלה מוקדם יותר תמונה של הר הבית בעצמו, הוסיף בסטורי שלו משפט של מחמוד דרוויש שכתב - "על האדמה הזאת יש מי שראוי לחיות" עם צבעים של דגל אש"ף.

מי שלא שתק וענה בעקיפין לשחקנים הערבים, הוא קפטן הפועל חדרה, מנשה זלקה.

זלקה, שזכה להיות הכדורגלן הפעיל הראשון שמדליק משואה בטקס המשואות המרכזי בהר הרצל, לפני שנתיים, העלה סטורי עם תמונה של הר הבית וכתב: "לכל המבולבלים פה, הר הבית בידיינו. היה ויישאר לעד".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו