ברק רביד
ברק רביד צילום: מתוך הפייסבוק

הפרשן המדיני של אתר "וואלה", ברק רביד, מבין לליבם של ערביי שייח ג'ראח המסרבים לפנות את בתיהם ולהעבירם ליהודים חרף פסיקת בית המשפט המחוזי הנשענת על חוק נכסי נפקדים.

"אותם תושבים שגרים בשייח ג'ראח גרים שם משהו כמו שבעים שנה, עכשיו יש הרבה מאוד פלסטינים תושבי ירושלים שלפני 1948 גרו במערב ירושלים. החוק הישראלי לא מאפשר להם לבקש בחזרה את הבתים שלהם אלא הוא מאפשר רק ליהודים ולכן אני חושב שהחוק מאוד מפלה", אמר רביד בתוכנית "פגוש את העיתונות" בחדשות 12.

רביד הוסיף: ''נכון שגם חוק השבות מפלה ואני מסכים שזו מדינה יהודית, אבל כשגר אדם באותו בית חמישים או שבעים שנה, להוציא אותו מהבית ולהגיד שזה בגלל 48', בעיניי זו עוולה שלא תתואר''.

כאמור, התפרעויות הערבים בירושלים בשבועות האחרונים החלו בין היתר בשל פסיקת בית המשפט המחוזי ולפיה משפחות ערביות יפנו את בתיהן על פי חוק נכסי נפקדים, המקנה למדינה את נכסיהם של מי שעזבו אותה לשטחיהן של מדינות עוינות במהלך מלחמת העצמאות.

המשפחות הערביות הגישו בקשת ערעור לבית המשפט העליון. דחיית הערעור תביא לפינויים המיידי של התושבים בסוף הרמדאן, בימים הקרובים, ובאוגוסט הקרוב צפוי להיות גל פינויים נוסף של כ-200 תושבים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו