תקרית בינלאומית: החקלאי שהזיז את גבול צרפת

חקלאי שהפריעה לו אבן בשדה הזיז בטעות את הגבול בין צרפת לבלגיה ועורר תקרית בינלאומית מצחיקה במיוחד

מתנאל ראט , כ"ו באייר תשפ"א

תקרית בינלאומית: החקלאי שהזיז את גבול צרפת-ערוץ 7
היכן שתעבור המחרשה האחרונה שם יקבע הגבול?
צילום: iStock

האם עתידה להיפתח מלחמה חדשה בין צרפת לבלגיה? חקלאי בלגי שהזיז אבן בתוך השדה שלו, גילה לתדהמתו שלמעשה הוא שינה את הגבול בין צרפת ובלגיה ועורר תקרית בינלאומית מצחיקה במיוחד.

כבר זמן רב שהגבול בין צרפת לבלגיה רגוע במיוחד. לפני קצת יותר מ200 שנה הוכנע צבא נפוליאון בקרב ווטרלו שבבלגיה ומאז נקבע הגבול בין המדינות בעזרת אבן גבול גדולה. השבוע, לאחר למעלה מ200 שנה של שקט, חזרה המריבה לגבול לאחר שחקלאי בלגי הזיז בטעות את אבן הגבול לקצה השדה שלו ובכך "העניק" כ2.3 מטרים מצרפת לבלגיה.

הזזת האבן התגלתה במקרה כאשר אדם חובב היסטוריה גילה את המיקום השגוי של האבן ומיהר לדווח על "הפלישה". בראיון לרשת הטלוויזיה הצרפתית TF1, התבדח ראש העיירה הבלגית כי החלקאי "הגדיל את בלגיה והקטין את צרפת" וכן שלמרות שהוא שמח שהעיירה שלו גדלה, ראש העיירה הצרפתית הסמוכה לא היה מאושר ממהלך העניינים.

לפי הדיווחים, הרשויות בבלגיה מתכננות לפנות לחקלאי ולבקש ממנו להחזיר את אבן הגבול למקומה, ובמידה ויסרב הן יפתחו בהליכים משפטיים כנגדו. שמו של החלקאי שהתחיל את כל המהומה עדיין לא נחשף לציבור, אך ניתן לשער שהיה מתנהג אחרת אם היה יודע שלמרות המפות הדיגיטליות ותצלומי הלווין, עדיין הזזת אבן פשוטה מלפני 200 שנה תגרום למהומה גדולה כל כך.

רוצים עוד? כתבות חדשות כל יום בצעירים בערוץ 7- המקום בשבילכם!