בני משפחת אובמה עם "בו"
בני משפחת אובמה עם "בו" צילום: רויטרס

נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה הקדיש סדרת ציוצים בטוויטר למותו של "בו", הכלב שליווה את בני משפחת אובמה במשך למעלה מעשר שנים.

''היום איבדה משפחתנו חבר אמיתי ובן זוג נאמן", כתב אובמה. "במשך יותר מעשור 'בו' היה נוכח בחיינו, שמח איתנו בימים הטובים, היה עימנו ברגעים הקשים ובחיי היום-יום''.

''הוא סבל את כל המהומה שבאה עם השהייה שלנו בבית הלבן, אהב לקפוץ לבריכה בקיץ, היה מושלם עם ילדים, חי משאריות סביב שולחן האוכל והיה לו שיער נהדר. הוא היה בדיוק מה שהיינו צריכים ויותר ממה שציפינו אי פעם. אנחנו נתגעגע אליו מאוד'', תיאר הנשיא לשעבר.

''בו'' היה כלב מים פורטוגזי, עם פרווה בצבע שחור לבן/טוקסידו. הנשיא ברק אובמה ובני משפחתו בחרו בו בין השאר בשל האלרגיות של מליה אובמה, בתו של הנשיא לשעבר, שחייבו את המשפחה לקחת כלב מגזע היפואלרגני.

במסיבת העיתונאים הראשונה שלו כנשיא הנבחר, אובמה נשאל על ידי עיתונאים באיזה כלב המשפחה מתכוונת לבחור. אובמה השיב: "יש לנו שני קריטריונים שיש לקחת ברצינות - האחד הוא שמליה אלרגית, ולכן היא חייבת להיות כלב היפואלרגני. מצד שני, ההעדפה שלנו תהיה לקחת כלב מאימוץ, אז בין אם נצליח לאזן בין שני הדברים האלה ובין אם לא, אני חושב שזה נושא חשוב למשק הבית של אובמה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו