מידע חדש על חיסול קאסם סולימאני: העזרה הישראלית נחשפת

ישראל ידעה מהם מספרי הטלפון שבהם השתמש סולימאני וסייעה לארה"ב לדעת מתי הוא נוחת בבגדד באמצעות איכון הטלפון שלו. לוחמים מכוח אמריקני מיוחד היו מאות מטרים מזירת החיסול.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשפ"א

מידע חדש על חיסול קאסם סולימאני: העזרה הישראלית נחשפת-ערוץ 7
רכבו השרוף של קאסם סולימאני
Reuters / Anadolu Agency

אתר החדשות "יאהו ניוז" פרסם אתמול (שבת) תחקיר על מותו של קאסם סוליאמני, מפקד כוח קודס של משמרות המהפכה שחוסל במתקפה אמריקנית בינואר 2020.

לפי המידע שפורסם באתר, ישראל ידעה מהם מספרי הטלפון שבהם השתמש סולימאני. היא העבירה אותם לארצות הברית וסייעה באיתור מיקומו של הגנרל האיראני באמצעות איכון הטלפון שלו.

סולימאני המריא מדמשק ונחת בשדה התעופה בבגדד ב-3 בינואר 2020. הוא נחת באיחור של כמה שעות מהמועד המתוכנן והחליף שלושה טלפונים סלולריים בשש השעות שקדמו להמראתו מסוריה.

נציגים של פיקוד המבצעים המיוחדים המשולבים של צבא ארה"ב שהו בתל אביב ועקבו יחד עם עמיתיהם הישראלים אחרי הטלפונים הניידים של סולימאני, וכך ידעו על המועד המדויק של נחיתתו בבגדד.

ב"יאהו ניוז" דווח כי כלי טיס בלתי מאוישים של צבא ארצות הברית חגו מעל השיירה של סולימאני שיצאה משדה התעופה בבגדד, כאשר שניים מכלי הטיס היו מצוידים בטילי הלפייר.

כאשר רכבו של סולימאני נסע בכביש מחוץ לנמל התעופה, שני טילים נורו לרכבו. לוחמים אמריקנים וצלפים שעמדו מאות מטרים מהמקום צפו על המתרחש והיו מוכנים לפעולה במקרה שמשהו ישתבש.

רכב מהשיירה של סולימאני ניסה להימלט אולם אחד הצלפים ירה לעברו ונורה לעברו טיל הלפייר נוסף מכלי הטיס שהיה באוויר.

לפי "יאהו ניוז", המודיעין הישראלי עדכן את ה-CIA על זהותו של אחד השליחים של סולימאני שהיה יוצא מאיראן כדי לרכוש טלפונים סלולריים עבור מפקד כוח קודס ועוזריו הקרובים. האמריקנים החדירו תוכנת ריגול לאחד הטלפון שבסופו של דבר הגיע לאחד מאנשיו של סולימאני.

בפעולה הדרמטית שהדהימה את העולם חוסל גם אבו מהדי אל-מוהנדס, סגן מפקד המיליציה השיעית אל-חשד א-שעבי ומפקד גדודי חיזבאללה בעיראק.