להציל את ישראל מקטסטרופה

אל תטעו, בבחירות הבאות נתניהו יעשה הכל לשתות את "הציונות הדתית" וכל מפלגה שלא התנהלה בלויאליות מלאה לתפיסותיו ולמלכותו. דעה

אסף פאסי , כ"ז באייר תשפ"א

להציל את ישראל מקטסטרופה-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הנה הבסיס: בעיני ממשלה של בנט וסער עם השמאל היא טעות גדולה לבנט וסער ולמדינה כולה.

אבל הנה בסיס נוסף - את נתניהו לא מעניין הימין. הוא קורע את בנט כנץ ימני אכזר ביד אחת, שעה שביד השנייה הוא מוכן להקים את ערפאת מקברו ולנשק שוב את זקנו.

אל תטעו, בבחירות הבאות הוא גם יבוא חשבון ויעשה ככל יכולתו לשתות את הציונות הדתית של סמוטריץ וכל מפלגה שלא התנהלה בלויאליות מלאה לתפיסותיו ולמלכותו.

שני הבסיסים הללו חייבים לבא יחד כאשר אנחנו עומדים בשעות שייתכן שהן גורליות לעתידנו. ממשלת שמאל בראשות בנט הימני, תהיה במקרה הטוב ממשלת שיתוק, ובמקרה הרע ממשלה בה נהיה בנסיגות בכל הקשור למדיניות ימנית, משפטית ודתית.

אני בעד אחדות – שהפכה מילה מתעתעת מאוד שמשתמשים בה כפי שהשתמשו בשנות התשעים במילה "שלום" כאשר רצו להגדיר פחד ובריחה מהתמודדות מול אויב. אחדות אין פירושה מיסמוס עמדותיי ודעותיי אל מול עמדות אחרות. ככה לא בנויה דמוקרטיה.

את הדברים הללו חשוב שישננו אנשי ימינה המחובקים כעת בצורה המרגישה כאוהבת ע"י השמאל, את ה"קליק" של החיבוק אנו עלולים לשמוע כאשר יכבו אורות המשא ומתן וממשלה כזו תוקם. אז כל צד יהפוך לזאב טורף ויילחם על כבשת הרש שלו...

מאידך, זעקות הליכוד הן זעקות קוזק נגזל. אין כבר בושה במחנה הזה המבטיח "להראות מה זה" למתנחלים. "אנחנו נתגייס כדי לפנות אתכם" אומרים מי שמדיניות "ימין" אוחזת בהם עד חרפה. "אנחנו נצחק כשיעיפו את הילדים שלכם מההתנחלויות" ועוד פנינים שבינם לבין ערכים וימין אין דבר.

אנשים שבעבר אמרו כן לגירוש יהודים מהשומרון וגוש קטיף מנסים לחנך את אלה שגורשו מחדש. כאלה שדיבררו והנהיגו מפלגות כמו קדימה, מנסים ללמד אותנו מהו ימין אמיתי. זה מצטרף ליחס כולל של מנהיגי הליכוד לאינסוף דברים שהיו יכולים לקדם בזמן שלטונם העצום, בייחוד תחת שלטון טראמפ, ושהם נמנעו מלעשותו. נמנעו מלהביא ריבונות, נמנעו מלשנות את מערכת המשפט, נמנעו מלבנות ביהודה ושומרון, נמנעו מלשנות את מפת התקשורת והשקיעו רק בביביסטיות ולא בימניות.

אני מצפה מנפתלי בנט, איילת שקד, מתן כהנא, ניר אורבך ועידית סילמן שיבינו את הדברים הללו, ויצילו את ישראל מקריסה. ואני מצפה באותה רמה מבצלאל סמוטריץ וכל מפלגת "הציונות הדתית" לפרק את החיבור הרע לליכוד שמטרתו כעת רק פירוק.

אין לי ספק, שגם בדקות אלה אם יגיעו סמוטריץ והמפלגות החרדיות לבנט וסער יוכלו חמש המפלגות הללו יחד לשנות מאוד את המפה הפוליטית ואת הממשלה הבאה שתהיה בישראל. זה מצריך המון ענווה משני הצדדים, ובעיקר הבנה שנתניהו איננו ימין, ושממשלה שתכלול בתוכה את הימין הישראלי יחד עם מפלגות מרכז תוכל להציל את ישראל מקטסטרופה.

ושוב הבסיס: ממשלת שמאל בראשות בנט וסער תהיה רעה לישראל. ממשלת ליכוד איננה ממשלת ימין.