הדרך הסלולה לחיסכון

מה הדרך הנכונה לחסוך? אספנו כמה טיפים נהדרים שיובילו אתכם בדרך סלולה עד להגשמת החלום.

תגיות: חיסכון
תוכן שיווקי , כ"ז באייר תשפ"א

הדרך הסלולה לחיסכון -ערוץ 7
הדרך הסלולה לחיסכון
צילום: Unsplash

מי שרוצה להגשים חלומות גדולים חייב להתכונן מבעוד מועד ולחסוך כסף בצד. הדרך הטובה ביותר להבטיח שהסכום יגדל ויגיע ליעדו ללא הפרעה היא להפקיד את הכסף בחיסכון. בעוד שכולנו יודעים מהו הרעיון הברור שעומד מאחורי החיסכון, לא כולם יודעים איך ניתן לעשות זאת בצורה היעילה ביותר שתביא אותנו למטרה. בדיוק בגלל זה אספנו כמה טיפים נהדרים שיובילו אתכם בדרך סלולה עד להגשמת החלום.

הגדירו יעד ברור

הגדרת מטרה ממוקדת שאליה מוביל החיסכון תשמש אתכם כמו אור מנחה. היעד יכול להיות גדול כמו רכישת בית לדוגמה או קטן כמו יציאה לחופשה, כל חיסכון כזה ידרוש שלבים מעט שונים ודרך קצת אחרת. מעבר להגדרת המטרה חשוב להגדיר גם את הזמן שיש לכם עד השלמת החיסכון.

מן הסתם החופשה שתכננתם צפויה לצאת לפועל בעוד חמישה חודשים, ההפקדה החודשית תהיה שונה לגמרי מאשר עבור חופשה המתוכננת לצאת לפועל רק בעוד שנתיים. הגדרת יעד ברור ולוח זמנים מדויק יאפשרו לכם לראות בצורה ברורה כסף תצטרכו לשים בצד בכל חודש.

כמה שליטה יש לכם על החיסכון?

אם אתם לא רוצים להפוך לשאננים בכל הנוגע לחיסכון שלכם חשוב שתהיה בידכם שליטה מקסימלית. ככל שיהיו לכם יותר אפשרות לנהל את החיסכון, כך יהיה לכם קל יותר להישאר עם יד על הדופק ולבצע שינויים בהתאם. לכן, עדיף למצוא בנק המאפשר לכם לפתוח חיסכון בכל זמן נתון, כמו גם למשוך את הכסף ברגע שתחליטו לעשות זאת. זה נכון שהשליטה גורמת לכך שיש יותר אחריות עליכם לכאורה, אך זה בדיוק מה שיעניק לכם מוטיבציה להמשיך ולהתמיד עד שתשיגו את מה שחפץ ליבכם.

עם זאת, בעוד אתם נמצאים במושב הנהג של החיסכון תמיד טוב שיהיה מי שינחה אתכם ויעניק לכם המלצות על דרכי פעולה טובות יותר. לכן, את החיסכון כדאי לפתוח בבנק המעניק שירות זמין ואיכותי המספק מענה לכל שאלה בנושא. יתכן והתשובות שתקבלו יגלו לכם דרכים חדשות להגדיל את החיסכון ולהשיג את המטרה מהר יותר.

מהי הדרך הנכונה ביותר עבורכם?

הדרך לחיסכון אינה מוגבלת לדרך אחת בלבד. למעשה, תוכלו לבחור מבין מספר דרכי חיסכון שונים, המציעים תנאים שונים. לדוגמה, אם אתם מרוויחים משכורת קבועה, בכל חודש תוכלו להגדיר בביטחון סכום קבוע שיעבור לחיסכון אוטומטית. אם ההכנסה שלכם משתנה אולי דווקא יתאים לכם מסלול גמיש יותר, המאפשר הפקדה ספונטנית על־פי יכולתכם על בסיס חודשי, שבועי ואפילו יומי. מסלולים אחרים יסייעו לכם לחסוך דווקא דרך השימוש בכרטיס האשראי על־ידי השלמת סכום הוצאות חודשי קבוע או עיגול הסכום של כל הוצאה.

בטרם בחירת המסלול נסו להבין מה יכול להביא אתכם ליעד מבלי לפגוע באיכות החיים שלכם כרגע. כמו כן, תמיד פתחו את החיסכון שמאפשר לכם לשמור את הזכות לשנות את דעתכם. החיים הם דינמיים והמצב הפיננסי שלנו גם, לכן עליכם לדעת שתוכלו להחליף את מסלול החיסכון בכל עת, בהתאם לצרכים שלכם.

חיסכון הוא לא "שגר ושכח"

ישנה תפישה שגויה שלפיה לאחר פתיחת החיסכון ניתן לשכוח מקיומו עד שיגיע לסכום הרצוי. האמת היא שזה ממש לא מה שיעזור לכם להגשים את החלומות שלכם. יכול להיות שהסכומים המועברים לחיסכון לא יספיקו כדי להביא אתכם ליעד בזמן, יכול להיות שאתם דווקא יכולים להוריד רגל מהגז ולהשאיר יותר אוויר לנשימה. אם תקפידו לעקוב אחר המתרחש בחיסכון ולהסיק מכך מסקנות, תוכלו לדייק אותו עד שישרת אתכם בצורה האופטימלית ביותר.