הרב שלמה שיבר
הרב שלמה שיבר צילום: באדיבות המצולם

בחירת בן או בת זוג היא אחת הבחירות המשמעותיות של חיינו, אך השאלה הגדולה היא מה אנחנו בוחרים. האם אנחנו בוחרים את האדם המוצלח ביותר מכל המועמדים?

את מי שיזכה בציון הגבוה ביותר? האם מאחר שכולם מעריצים אותו ומחשיבים אותו, זה בהכרח אומר שגם לנו יהיה טוב איתו? ההערכה שהוא זוכה לה בכל תחום אחר עדיין לא מבטיחה שגם אנו נוכל להעריך אותו בקשר הזוגי. קשר זוגי דורש כישורים מיוחדים יותר מכל תחום אחר בחיים!

איך בוחרים את האדם המתאים לנו ביותר?

אין אנחנו יכולים לדעת מי מתאים לנו ביותר, לא רק משום שלא בדקנו את כל האפשרויות אלא גם מפני שאנחנו לא יודעים כלל איך הוא יהיה כאדם נשוי, ובעצם גם את עצמנו אנו לא מכירים במצב הזה...
שמא נאמר, אנו בוחרים את האדם עם התכונות שיתאימו לנו יותר? אדם רגיש, עדין, מקשיב, טוב לב, אמפטי וכו'.

האם אנו יודעים אילו התמודדויות יזמנו לנו החיים בעתיד? האם במצבים אלו נוכל לדעת שבהכרח יופיעו תכונות נאצלות אלו? הרי אין אדם מושלם שאין בו גם תכונות הפוכות. אם אנחנו מחפשים בחירה שהיא סוג של ביטוח לחיים מאושרים, אנו עלולים ליפול באכזבות קשות.

לבחור נכון

האמת היא שהבחירה הנכונה בקשר הזוגי היא להקשיב לעצמנו פנימה! לבחור להיפתח לאדם חדש שאנו לא מכירים ולזהות את הטוב שבו, ובמקביל את הטוב שבנו שמתעורר לקראתו. לבחור לתת אמון בזולת ולאפשר לו לתת בנו אמון, וכך נוכל להיפתח יותר זה לזה.

לבחור להקשיב לעומק נפשו של מי שעומד מולנו, לא רק למה שהוא אומר, אלא בעיקר למה שהוא עובר בכל מצב. לבחור לגלות את יכולת החיבור וההתקשרות שלנו, כמה עוצמה וחוזק יש בה, שאינה זקוקה לקבל תעודות ביטוח ואישורים מבחוץ. לבחור להיות יוזם ומסור, שלוקח אחריות על מה שיהיה טוב לשנינו.

בבחירה הנכונה אנחנו בוחרים לגלות את עצמינו מחדש, למצוא בתוכנו עומקי חיים חדשים שטרם הופיעו בעולם עד כה, והם יהיו האדנים של ביתנו שעליהם תשרה השכינה.

'תהליכי קבלת החלטות' - השיעור של הרב שלמה שיבר בפרויקט 252, יתקיים בע"ה ברביעי, א' סיון (12.5.21) בשעה 20:20. עדיין לא בפרויקט? הצטרפו עכשיו בלחיצה כאן >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו