שירת מלאך
שירת מלאך שריה דיאמנט

פערים בתוך קשר. "אני לא מבין למה זה כל כך מפריע לה. נכון שאנחנו שונים, אבל זה הופך את הכל להרבה יותר מעניין", אומר לי חנן, בחור חמד, מסיים תואר ראשון, גר במרכז הארץ ויוצא כבר מספר חודשים עם בחורה ממושב שדמיינה את האיש שלה, אחרת לגמרי.

היא - בחורה מאוד אינטליגנטית, שמחה וערכית. "השונות ביננו הייתה ביצבצה מההתחלה", מספר לי חנן. "גם בדברים הקטנים כמו לבוש. האחיות שלי מתלבשות ממש מוקפד, והיא בסגנון כל כך שונה. וזה מגניב אותי ואפילו מוצא חן בעיני. הפשטות הזו. אבל היא חוששת. חוששת שזה יתהפך עלינו, שאנחנו מדברים בקודים שונים, וביננו - אני לעולם לא אהיה המושבניק שהיא חלמה עליו. עם זה קשה לה להשלים".

חנן והחברה שלו, כמו מבקשי זוגיות רבים, מתמודדים עם פערים בתוך הקשר שהם בונים. אחד המאפיינים של העמקת קשר, זו היכולת לזהות את נקודות הדמיון, לצד נקודות השונות.

דמיון עשוי לעורר בטחון, לעומת שונות שעלולה לעורר חשש. כדאי לדעת שקשר קרוב תמיד יהיה מלווה בפערים.

פערים בקצב ההתמסרות לקשר, פערים מנטליים, רוחניים, רגשיים. לכן, הדגש בהתמודדות עם פערים זו ההתבוננות ב'כמות'; האם יש הרבה פערים, בהרבה זירות - שזה לא דבר בריא לקשר.

ועוד מרכיב מאד משמעותי: האם יש מספיק עוגנים חזקים בקשר, שעוזרים להתמודד עם הפערים הללו.
למשל: תקשורת, אמון ויכולת להתמודד עם קונפליקט. אחד הדברים שמכבידים על פערים בקשר, זו החרדה מהפער.

ישנו דימוי מאוד מטעה שקשר טוב - הוא כנראה קשר ללא פערים. לכן כשיש פער, הבהלה עלולה לנהל את הקשר וזה בדיוק זמן טוב לעצור. לנשום עמוק. לחשוב יחד או עם איש מקצוע על היכולת של הזוג להתמודד עם הפער הזה. כי פערים לא חייבים להיות מכשול, הם לפעמים מתגלים כהזדמנות.

ביום רביעי הקרוב יתקיים המפגש האחרון של הסדרה שלנו לתת צ'אנס עם השיעור; 'פערים בקשר הזוגי ומתי לתת צ'אנס?' שיעסוק בדיוק בפחד מפערים בקשר הזוגי. כולן וכולם מוזמנים!

השיעור של שירת מלאך בפרויקט 252 יתקיים בע"ה ברביעי, א' סיון (12.5.21) בשעה 21:00. עדיין לא בפרויקט? הצטרפו עכשיו בלחיצה כאן >>

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו