נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: Olivier Fitoussi/FLASH90

שלשום נכנסתי לפייסבוק לאחר מספר חודשים כדי לפרסם שיעור תורה של אישתי שמתקיים השבוע בביתנו, ראיתי תגובות אין סוף על ראשי ימינה וחשבתי שראוי מצדי להגיב.

שמי אלירן אוחנה וזכיתי להתחתן עם מאיה אוחנה-מורנו, חברה של מתן כהנא ונפתלי בנט. כמובן שאם הם חברים של אישתי הם גם שלי. ו-12 שנים אני כבר מכיר אותם.

הייתי בן 26 כשמאיה החליטה להכיר אותי לחברי הצוות של עמנואל בעלה הי"ד (במסגרת הבדיקות האין סופיות שעשתה לי לפני שהסכימה להתחתן איתי).

הבדיקה הראשונה, טוב לא הראשונה ממש אבל הראשונה מול החברים הייתה מפגש שלי עם מתן כהנא. יצאנו למסעדה ואני הייתי כל כך נבוך והוא רק לחץ לי את היד בחמימות וחייך אלי. תוכן המפגש שמור במערכת מפאת הצנזורה בעיקר של מאיה.

במפגש הצוות הראשון שלי (שמתקיים כל שנה בקביעות בחג...) פגשתי קבוצת לוחמים שדמיינתי אותם קצת כמו בסרטים, (קשוחים מלאי שרירים ורציניים כאלה, בכל זאת לוחמי סיירת מטכ"ל). בפועל הכרתי אנשים "רגילים" שטותניקים צעירים בנפשם ואוהבים את החיים ובעיקר אנשים שרוצים לעשות טוב לזולת. המאפיין העיקרי של החבורה המיוחדת הזו היה - נחישות וקביעות.

ונחזור למתן, מתן היה שם עבורי ברגעים לא רגעים (סליחה מתן אם אני מביך אותך). מתן היה מצלצל אחת לשבוע לבדוק מה שלומנו? והאם צריך עזרה במשהו. מתן היה "דוקר" תאריך ביומן וקובע אתנו זמן איכות במקומות שונים (כל זה שהיה סמ"ט א' ולאחר מכן מפקד טייסת בחיל האוויר, זמן פנוי יש פחות בתפקידים כאלה). מתן היה זה שתמיד ארגן את המפגשים, תמיד דאג שאנחנו גם נהיה נוכחים ומרגישים הכי בנוח בעולם. והכל במסירות של חבר טוב.

אני זוכר אין סוף שיחות אישיות שלי עם מאיה עם עיניים דומעות אומר לה 'גם אני רוצה חברים כאלה'.

ועכשיו לנפתלי בנט. הפעם השנייה שנפגשנו הייתה בחופה של מאיה ושלי, נפתלי היה עד. הכרתי אדם חייכן לבבי וזהו בשלב זה.

על החברות הקרובה הסיפורים, שלו ושל עמנואל מסיטואציות שונות בחיים, שמעתי ממאיה בלבד.
ערב כניסתו לפוליטיקה נפתלי צלצל למאיה וביקש את ברכתה. מאיה סירבה לברכו מתוך חשש לשמו ואישיותו ומתוך הבנה עמוקה שבפוליטיקה מתלכלכים.

זה המקום לומר שכשאני רואה את שנאמר ונכתב על נפתלי שהוא פועל בשביל ״הכסא״ נשרף לי הלב.
מי שמכיר אותי יודע שפי וליבי שווים: נפתלי בנט פועל לשם שמיים. הוא תמיד פעל לשם שמיים.

הוא לא בפוליטיקה בשביל כבוד או כסף, אלא רק כי אכפת לו מעם ישראל ומארץ ישראל. אני לא יודע אם הוא צודק או טועה כרגע, אבל באופן אישי אני רואה אדם שמוכן לשכב על הגדר, לחטוף שנאה וקללות, למען העם שלו.

הוא לא ציפה לתשובה זו, אבל קיבל אותה. הפעם הראשונה שבה נחשפתי לעומק אופיו של נפתלי, הייתה כשעמדתי לידו ומישהו שאל אותו, "תגיד מה היה שם עם שרה נתניהו, למה עזבת?".

נפתלי ענה תשובה שהשאירה עלי רושם עמוק: "מה שהיה יישאר איתי לעד, בוא נעבור הלאה בבקשה". בחיוך ונחישות ברורה.

עד היום אני זוכר את הרגע הזה שבו הבנתי שלא משנה מה גודל הכיפה שלך, מה שמשנה זה מה יראת השמים שלך. מראות עיני נפתלי בהחלט ירא שמים.

רובנו כנראה היינו מגיבים קצת/הרבה אחרת. והוא לא. הוא פשוט בחר אחרת. לטעמי זה מנהיג. רובנו רואים את נפתלי בחליפה ועניבה בטלוויזיה. אולי רואים פוליטיקאי מעצבן. אולי רואים שקרן. אולי רואים מפר הבטחות. אולי רואים נחש. אולי רואים אדם שמעניין אותו רק להיות ראש ממשלה.

אבל אני ראיתי:

אדם שתופס שקית אשפה ומנקה את הטבע.
אדם שמקים אוהל ודואג לילדיו.
אדם רגיש שאכפת לו.
אדם נחוש.
אדם שמאוהב בעם שלו. ואדם שלא מתבלבל בדרך שלו.

מכאן אני רוצה לפנות אליכם נפתלי ומתן,
אני מבקש לחזק את ידיכם. וגם כשיגיעו רגעים של טעויות תדעו לקום לתחקר ולהמשיך קדימה בנחישות שמאפיינת אתכם.

אל תשכחו לרגע את הטוב שבכם ואת הכח שמניע אתכם. כח העם שלנו שלא ירפה לעולם. מנהיגים נבחנים ע"י מעשים ולא ע"י דיבורים. לפוליטיקה אני לא נכנס - כי אני פשוט לא מבין בה.