היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט
היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליטצילום: משה ביטון

היועץ המשפטי לממשלה מבקש לדחות את הדיון שתוכנן למחר בבית המשפט העליון בסוגית הבעלות על הבתים בשייח' ג'ראח ב-14 יום.

בדיון, שתוכנן להתקיים בפני השופטים יצחק עמית, נועם סולברג ודפנה ברק-ארז, אמורה היתה להתברר לגופה המחלוקת בנושא החזקה במבנים, לאחר שהניסיונות שעשתה השופטת דפנה ברק-ארז להביא את הצדדים לפשרה לא צלחו.

מדובר בבקשת רשות ערעור שהגישו שמונה דיירים ערבים המתגוררים במבנים השייכים לחברת נחלת שמעון בשכונת שייח' ג'ראח (שמעון הצדיק).

סביב סוגיית הבעלות על המבנים התקיימו הליכים משפטיים שונים, בסיומם הוכרע כי הדירות המדוברות שייכות לחברה.

בית המשפט המחוזי דחה כאמור את ערעור שמונת הדיירים על פסק הדין המסלק את ידם מהדירות, תוך שהוא קובע כי פלשו אליהן בלי לשלם דבר לאיש במשך שנים.

"יש לזכור כי בסופו של יום, המערערים נכנסו לנכסים בהם הם ובני משפחותיהם מתגוררים עשרות שנים, וזאת מבלי ששילמו דבר. זאת - לא בעת הכניסה לנכסים, לא במשך תקופת המגורים שם ואף לא לאחר שהמשיבה פנתה אליהם. מצב זה ממשיך ומתקיים גם עד עצם היום הזה", כתבו שופטי המחוזי.

"פסק דינו של בית משפט קמא מפורט ומנומק ודן בכל הטענות שהונחו בפניו באופן יסודי, תוך הפנייה לראיות ופסק הדין ככלל מקובל עלינו. לא מצאנו שיש עילה להתערב בתוצאה אליה הגיע בית משפט קמא", הוסיפו השופטים ודחו את הערעור, וכעת כאמור מבקשים הדיירים הערבים מבית המשפט העליון להתערב בפסק הדין במסגרת בקשת רשות ערעור.