שי ניצן יועמ"ש? "ביבי כרגיל משקר"

לפיד ובנט מכחישים שבכוונתם למנות את שי ניצן ליועץ המשפטי לממשלה. בנט הזכיר לנתניהו מי הצביע בעבר בעד ניצן ומי התנגד.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשפ"א

שי ניצן יועמ"ש? "ביבי כרגיל משקר"-ערוץ 7
שי ניצן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט מכחיש את הדיווח ולפיו יסכים למנות את פרקליט המדינה לשעבר שי ניצן ליועץ המשפטי לממשלה במסגרת הקמת ממשלת האחדות יחד עם יאיר לפיד.

''אין מילים, נתניהו, כי אין אמת. אגב, כשאתה הבאת את מינויו של ניצן לפרקליט המדינה והסברת בהתלהבות מדוע חייבים למנותו, וכל שרי הליכוד תמכו בלהט, אני הצבעתי נגד (יחד עם חבריי השרים אורי אריאל, ואורי אורבך ז״ל)", הגיב בנט בטוויטר.

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד צייץ גם הוא: ''אין שום סיכום בעניין שי ניצן, שמו בכלל לא עלה במו״מ. ביבי כרגיל משקר במצח נחושה. בושה''.

כאמור, יו"ר סיעת הליכוד, ח"כ מיקי זוהר, טען הבוקר (ראשון) כי במשא ומתן הקואליציוני בין בנט ללפיד עלה שמו של שי ניצן כמועמד להחלפתו של היועץ המשפטי לממשלה ד"ר אביחי מנדלבליט.

"לא להאמין. אני שומע שבצוותי המו"מ לקראת הקמת ממשלת השמאל של בנט, התחילו לדבר ברצינות על תפקיד היועמ״ש למיודענו שי ניצן. אפשר להירגע, לפיד מוכן להתפשר גם על מינויו לבית המשפט העליון", צייץ זוהר. "כן, בנט במכירת חיסול כדי להיכנס לבלפור כראש ממשלה עם 7 מנדטים (או 6). הימין לא ישתוק ולא יסלח".

נציין כי היועמ"ש הנוכחי, ד"ר אביחי מנדלבליט, צפוי לסיים את תפקידו בעוד כתשעה חודשים, לאחר שש שנות כהונה בתפקיד.

בעבר, כאשר מונה ניצן לתפקיד פרקליט המדינה, תמכו במינוי כל שרי הליכוד, והתנגדו למינוי רק שרי הבית היהודי, נפתלי בנט, אורי אורבך ואורי אריאל.