בראיון מיוחד לקראת יום ירושלים מספר ראש עיריית ירושלים, משה ליאון, על השנה האחרונה, שנת הקורונה הקשה שבה נסגרו כל אתרי התיירות, בתי הכנסת והמוסדות בעיר.

"ירושלים היא מדינה שהיא בבואה של ישראל כולה. בה רואים את הבעיות שיש במדינה כולה", אומר ליאון הרואה בתפקידו "תפקיד חשוב ואחראי, כי ברגע אחד אתה יכול להצית אש גדולה או לכבות אותה".

על המהומות של הימים האחרונים אומר ליאון כי אכן המקום נפיץ לא רק עבור ירושלים והמקום עצמו אלא עבור המזרח התיכון כולו, וכך יש להתייחס אליו "גם בנושא קבלת ההחלטות, גם בנושא שיתוף הציבור", הוא אומר ומספר על האופן בו בשנתיים בהן הוא מכהן כראש העירייה יצר "קשר מעולה עם נכבדים במזרח העיר. השקענו מאות מיליונים יחד עם הממשלה גם בתשתיות כבישים, גם בבניית כיתות, כאשר המטרה העיקרית היא להפוך את מערכת החינוך במזרח העיר למערכת של משרד החינוך".

לטעמו המהומות בהן חזינו באחרונה הן תוצר של מערכת החינוך המזרח ירושלמית. "ביום שקרו המהומות קראתי לנכבדים האלה ושאלתי מה זה, שנתיים וחצי היה שקט, היינו חברים טובים, בקורונה דאגנו לחסן ולתת להם תנאים במזרח העיר כמו במערב העיר".

מנקודת תצפית אל תוואי הרכבת הקלה מציין ליאון כי ירושלים היא העיר המובילה בישראל בתחום זה של רכבת קלה שהולכת ומתרחבת בכיוון נווה יעקב ומהעבר השני לכיוון גילה. העיר צפויה להפוך הרבה יותר ירוקה מכפי שהיא כיום, משוכנע ליאון כשהוא צופה פני עתיד.

באשר ליום ירושלים והאופי המגזרי שקיבל היום הזה בשנים האחרונות, אומר ליאון כי בראש ובראשונה יום ירושלים הוא אכן יומה של ירושלים וככזה הוא משמעותי לכלל המגזרים, "זו אמירה, איחדנו את המזרח והמערב ולכן זה יום חג", אומר ליאון ומספר על פעילויות שונות ומגוונות המבקשות להנחיל את יום ירושלים לכלל המגזרים בחברה הישראלית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו