חברי ימינה נפגשו עם נציגי הקיבוץ הדתי: "אבן יסוד של הציונות הדתית"

חברי הכנסת עידית סילמן וניר אורבך בפגישה עם ראשי הקיבוץ הדתי: "סיוע לקיבוץ הדתי ומרחב הכפרי היא מבסיסי עבודתנו בכנסת הקרובה".

אורלי הררי - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשפ"א

חברי ימינה נפגשו עם נציגי הקיבוץ הדתי: "אבן יסוד של הציונות הדתית"-ערוץ 7
פגישת ימינה עם הקיבוץ הדתי
צילום: דוברות

במקביל למאמצי מפלגת ימינה להקים ממשלת אחדות, ח"כ ניר אורבך וח"כ עידית סילמן נפגשו היום (ראשון) עם ראשי תנועת הקיבוץ הדתי.

מטרת פגישתם הייתה לשמוע על האתגרים שמתמודדים איתם אנשי הקיבוץ הדתי ובניהם הסדרי בניה בקיבוצים, הקצאת שטחי תעסוקה ושמירה על העבודה החקלאית בתחומי הקיבוצים והערכות לשנת השמיטה.

בפגישה נכחו בין היתר מזכ"ל הקיבוץ הדתי אמיתי פורת, ניצן אבירן מנהל אגף הכלכלה בקיבוץ הדתי ודמויות בולטות כמו ירון רוזנטל ובנימין ברמן מנהלי משקים בכפר עציון ובבארות יצחק.

ח"כ עידית סילמן אמרה: "מפעל הקיבוץ הדתי הוא אבן יסוד של הציונות הדתית כולה ומקור גאווה, חשוב לנו חברי סיעת ימינה להמשיך ולקדם את ערכי הציונות הדתית החלוצית ואני בטוחה כי גם בכנסת הקרובה נוכל לסייע לטובת המשך תנופת הפיתוח של הקיבוצים הדתיים".

ח"כ ניר אורבך אמר: "ימינה היא הכתובת של הציונות הדתית. הקיבוץ הדתי כחלק מהמרחב הכפרי ממשיך ליזום ולהתפתח. אנחנו מקיימים שיח שוטף עם ראשי התנועה על מנת לטפל בצורה היעילה ביותר באתגרים החשובים והמשותפים העומדים לפתחינו".