מוכנה לגביע: מכבי הביסה את אילת

ארבעה ימים לפני משחק גמר הגביע מול מכבי ראשון לציון, ניצחה מכבי ת"א את הפועל אילת וקרובה גם להבטיח את המקום הראשון בסיום העונה

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשפ"א

מוכנה לגביע: מכבי הביסה את אילת-ערוץ 7
ווילבקין. התעלה בזמן
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

בכל ששת המפגשים האחרונים מולה באולמה הביתי, היכל מנורה מבטחים שבתל אביב, לא הצליחה הפועל אילת לנצח את מכבי ת"א. יתירה מכך, בכל 20 הניסיונות לעשות זאת, הצליחה אילת לנצח רק פעמיים בלבד.

גם הערב (ראשון) לא הצליחה אילת לנצח את המכבים מת"א באולמם הביתי, כאשר הובסו על ידם בתוצאה 72:95.

למכבי, שבעוד ארבעה ימים תתמודד על תואר גביע המדינה בכדורסל מול ראשל"צ, הספיקו שתי ריצות, בין הרבע הראשון לשני וברבע הרביעי, כדי לפתוח פערים גדולים שגם ריצה של האורחים מהדרום לא הספיקה להם.

שלושה משחקים לסיום העונה הרגילה, מכבי תלויה רק בעצמה וקרובה להבטיח לעצמה את המקום הראשון בטבלת הליגה שייתן להם גם יתרון בייתיות לאורך כל סדרות הפלייאוף. למעשה, הצהובים מת"א יוכלו להבטיח את אליפות הליגה הסדירה כבר במחזור הבא, כאשר יתארחו בגן נר אצל הפועל גלבוע/גליל.

האלופה מת"א המשיכה את היכולת ההגנתית הטובה שלה מהמחצית השניה במחזור שעבר ורשמה ניצחון ביתי עשירי ברציפות, כשהיא מנצחת הודות להתעלות נוספת של סקוטי ווילבקין.

אילת? זו יורדת אל המקום הרביעי תוך שלושה ימים בלבד, עם הפסד שלישי ברציפות ותצטרך לעבוד קשה כדי לא לאבד את הביתיות ברבע הגמר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il