מהומות בחיפה
מהומות בחיפה צילום: דוברות המשטרה

מחבלים מרצועת עזה שיגרו הערב (ראשון) שתי רקטות לעבר העיר אשקלון ויישובים בעוטף עזה.

תושבים באשקלון סיפרו על שמיעת קולות נפץ ואף תיעדו מיירטים של כיפת ברזל פוגעים ברקטה שחלפה בשמי העיר. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

דובר צה''ל הודיע כי "זוהו שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. לוחמי ההגנה האווירית יירטו שיגור אחד''.

כ-500 פלסטינים מפגינים בחמישה מוקדים לאורך הגדר ברצועת עזה, משליכים מטענים ומבעירים צמיגים. כוחות צה"ל במקום משתמשים באמצעים לפיזור הפגנות.

מאז שעות הבוקר פרצו כ-40 שריפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה ששוגרו מרצועת עזה. בלון נפץ נחת גם על מסילת רכבת. בעקבות טרור האש ושיגורי הרקטות הודיעה ישראל על סגירה מוחלטת של מרחב הדיג בעזה.

בתוך כך, מאות ערבים מפגינים הערב (ראשון) במושבה הגרמנית בחיפה כאות הזדהות עם המאבק של ערביי שייח ג'ראח. ארבעה מפגינים נעצרו, תושבי סכנין, טייבה וחיפה - בחשד שתקפו שוטרים וניסו לפרוץ מחסום משטרתי.

עימותים קשים פרצו הערב (ראשון) בין יהודים לערבים בכניסה לקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית בירושלים. המשטרה השתמשה ברימוני הלם כדי לפזר את המתעמתים. שלושה שוטרים נפצעו באירוע, ופונו לבתי החולים שערי צדק והדסה הר הצופים.

מהאוניברסיטה נמסר "בשעה האחרונה התקיים עימות מחוץ לשערי האוניברסיטה בקמפוס הר הצופים. המשטרה ניהלה והביאה לסיומו של האירוע. במהלך האירוע הונחו הסטודנטים ואנשי הסגל שעדיין נותרו בקמפוס להישאר בבניינים על מנת לשמור על ביטחונם. אף איש סגל או סטודנט מהאוניברסיטה לא נפגע".

התפרעויות אירעו גם בשער שכם: עשרות ערבים יידו אבנים ובקבוקים לעבר שוטרים, שהשיבו ברימוני הלם. הפורעים הגיעו בסמוך לישיבת בית אורות, שם גרמו נזק למספר רכבים של יהודים. בנוסף, ניסו להצית במקום רכב של תלמידי הישיבה. מאבטחים מהישיבה הזעיקו את המשטרה ונאלצו לירות באוויר מנשקם כדי להניס את הפורעים.

עוד הערב: כוחות משטרה ומשמר הגבול פועלים ברחוב סולטן סולימאן סמוך לשער שכם בעקבות עשרות מתפרעים שהחלו ביידוי אבנים ובקבוקים לעבר הכוחות במקום. בשל כך החל פיזורם תוך שימוש באמצעים. פעילות המשטרה נמשכת על מנת לשמור על הסדר במקום.

בנוסף, כוחות משטרה ומשמר הגבול פועלים בשכונת שיח ג'ראח בעקבות יידוי אבנים לעבר כלי רכב ולעבר כוחות המשטרה שהגיעו לסייע באירוע בו הוצת כלי רכב על ידי ערבים. הכוחות פועלים לפיזור המתפרעים תוך שימוש באמצעים.