בואו להיות שותפים בגאולת ירושלים

בעמותת 'עטרת כהנים' יום ירושלים הוא לא רק יום ציון שחרור ירושלים, אלא יום המבטא את גולת הכותרת של פעילות העמותה לאורך השנה כולה. יוסף ברוס, מראשי העמותה, מספר על הפעילות השוטפת ועל ההישגים שנרשמו באחרונה.

"בכל השנה הפעילות שלנו עוסקת בבניין ירושלים וביום אחד כולם מתחברים לשמחה הגדולה של בניין ירושלים. מבחינתנו היום הזה הוא יום השיא של הפעילות שלנו", אומר ברוס ומזכיר את שלושת המתחמים החדשים בכפר השילוח אליהם נכנסו באחרונה משפחות יהודיות בניצוחה של העמותה.

"אלו מתחמים מאוד גדולי במקום אסטרטגי ומיוחד עם נוף מדהים אל הר הבית, אבל החשוב יותר הוא שנכנסות לשם 14 משפחות יהודיות חדשות שהן תנופה מאוד משמעותית לישוב היהודי, מה שמחזק את הריבונות היהודית והשליטה של מדינת ישראל. עבורנו זה עד מאוד משמעותי בבניית ירושלים", אומר ברוס.

בואו להיות שותפים בגאולת ירושלים

על ההתמודדות עם המתיחות הביטחונית בעיר העתיקה מציין ברוס את הגבורה בה עומדות המשפחות המתגוררות ברובע המוסלמי, ברובע הנוצרי, בקדמת ציון ובכפר השילוח, "הן עוברות תקופה מאוד קשה, אבל זה מה שמייחד את המשפחות, תחושת השליחות בשם כל עם ישראל. מכול התחושה הזו הם עומדים בצורה איתנה מול כל האתגרים והמורכבויות. אלו אתגרים קשים בכל יום אבל הם עומדים בהם בגבורה כי הם מרגישים שאת מה שהם עשים הם עשים כשליחות של עם ישראל", דברי ברוס המדגיש כי השמחה שאליה מגיע עם ישראל כולו ביום ירושלים מחזקת בהם את אותה תחושת שליחות והבנה שכולם מלוכדים במטרה אחת של בניית ירושלים.

כחלק מהשייכות הכלל ישראלית של המשפחות המתגוררות בשכונות אלה בעיר העתיקה בחרה עמותת 'עטרת כהנים' לפתוח במבצע מיוחד הקורא לציבור כולו להשתתף בבניינה של ירושלים, מבצע שבחוד שלו נמצאות אמנם המשפחות החלוציות, אך הן אינן אלא שליחות של העם כולו.

"אני קורא לכולם לבטא ולחזק את הקשר והכיסופים לירושלים, לתרום ולהשתתף בהמשך בניין ירושלים", אומר ברוס עמו אנחנו משוחחים מגג בית הנוף והוא מתאר את הנוף המתפרס מהמבנה הופה אל הר הבית ואל גגות העיר העתיקה כולה. "יפה לראות את הדגלים המתנופפים בגאווה ובגאון מעל הבתים היהודיים, את בית כנסת החורבה מרחוק. רואים את ירושלים שבתוך החומות שאליה אנחנו כוספים. עליה כתב רבי יהודה הלוי בסוף ספר 'הכוזרי' שירושלים תיבנה כשייכספו ישראל אליה תכלית הכוסף. הכיסופים לירושלים הם שפועלים לבניין ירושלים והכיסופים הללו הם גם בתרומות ובשותפות שמאפשרת לנו להמשיך לבנות, להוסיף משפחות ולחזק את הריבונות בירושלים".

בואו להיות שותפים בגאולת ירושלים