מרגש: הפרמדיק שהציל פעמיים את תמיר שרים

תמיר שרים מטנא עומרים שנפצע קשה באסון במירון ופונה כאנונימי לבית החולים, גילה כי הפרמדיק שטיפל בו בהר מירון הציל את חייו עשרים שנה קודם בפיגוע בגוש קטיף.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ז באייר תשפ"א

מרגש: הפרמדיק שהציל פעמיים את תמיר שרים-ערוץ 7
תמיר שרים ואלדד קפח
דוברות

תמיר שרים, תושב טנא עומרים בהר חברון נפגע קשה באסון במירון ופונה כאנונימי לבית החולים רמב״ם בחיפה.

לאחר שזוהה בבית החולים, התברר כי אלדד קפח, הפראמדיק שטיפל בו והציל את חייו במירון הציל את חייו עשרים שנה קודם בפיגוע בגוש קטיף.

בליל ל"ג בעומר, בעיצומו של האסון במירון, תמיר הובא למרפאה הזמנית של מד"א במירון עם חבלות קשות כשהוא במצב קריטי.

במרפאה קיבל אותו הצוות הרפואי של מד"א וביניהם אלדד קפח שהגיע מהיישוב אמציה להתנדב במירון.

אלדד ותמיר מכירים זה את זה שנים רבות, עוד מימי מגוריהם בגוש קטיף, וכיום הם עובדים יחד בישיבת "שעלים" בבית שמש. בשנת 2001 נפצע תמיר בפיגוע ירי בדרך לכיסופים בגוש קטיף ואלדד היה בין הראשונים לטפל בו במקום.

בכל זאת אלדד מספר כי לא זיהה את תמיר באותו לילה קשה. "לא חיברתי שזה הוא ועוד יותר לא רציתי להבין שזה באמת תמיר, תפקידי במד"א הוא להציל חיים וזה מה שעשיתי שם".

תמיר קיבל טיפול רפואי מציל חיים על ידי אלדד במירון והובהל במהירות לבדו לבית החולים.

משפחתו של תמיר החלה לחפש אחריו מיד עם היוודע האסון, אך הוא אותר רק לאחר שעות ארוכות ובסיוע יוחאי דמרי ראש המועצה האזורית הר חברון: ''כשהגיעה ההודעה על תמיר והבנתי שתושב שלי נעדר חשבתי כבר על הגרוע מכל", שיחזר דמרי. ''הרמתי טלפונים לכל מי שהיה רלוונטי - מהשר לביטחון פנים עד לעזר מציון ותוך שעות בודדות הוא אותר".

עשרה ימים אחרי האסון, תמיר חזר לפגוש את אלדד והודה לו בקול שבור על שהציל את חייו: "לא ייאמן שאני חוזר לתפקד ולעמוד על הרגליים אחרי מה שעברתי שם. אני מודה מקרב לב לכל החוליות בשרשרת שהצילו את חיי ועזרו למשפחתי. הייתי מוקף בחסד".

בפגישה המרגשת עם אלדד הוא חיבק אותו בהתרגשות: "תודה רבה שאתה שומר עליי ומציל אותי. אין איך להסביר את רצף המקרים והניסים שהקיפו אותי", הוסיף שרים.