הר הבית נסגר ליהודים ביום ירושלים: הלב מתפלץ

המשטרה החליטה לאסור כניסת יהודים להר הבית. הרב ישראל אריאל: הלב מתפלץ - 54 שנים אחרי השחרור הערבים בפנים ואנחנו בחוץ

ערוץ 7 , כ"ח באייר תשפ"א | עודכן: 10:20

אירועי יום ירושלים ייערכו היום (שני) תחת אבטחה כבדה של כוחות הביטחון ובצל מתיחות גבוהה במיוחד בבירה.

מפכ"ל המשטרה, קובי שבתאי, הודיע הבוקר בתום התייעצות עם מפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון תור'גמן כי החליט שלא לאפשר עליית יהודים להר הבית.

בשל כך עשרות מהמתכננים לעלות להר שכבר המתינו בכניסה אליו לא הורשו להיכנס בשעריו.

בתנועת 'חוזרים להר' אמרו בתגובה להחלטה, "54 שנים עברו ומדינת ישראל לא השכילה להחזיר את הר הבית לרשותה. חרפה שבמדינת ישראל 2021 יהודים לא יכולים לעלות להתפלל במקום הקדוש ביותר בעולם בגלל כניעה לטרור הערבי. הגיע הזמן לחסל אחת ולתמיד את המתפרעים המוסלמים ולאפשר חופש פולחן יהודי בהר הבית. לרבות בניין המקדש וחידוש עבודת הקורבנות".

עוד אומרים בתנועה כי יעלו להר הבית היום גם ללא הסכמת המשטרה. "אנו קוראים קוראים לפעילים להיכנס דרך שער הר הבית ולהמשיך בדרכם של הצנחנים ולא להתחשב במי שמעוניין למנוע זאת מהם".

תנועת "אם תרצו" מסרה בתגובה להחלטה לסגור את הר הבית ליהודים ביום ירושלים: "זו כניעה לטרור ולאיומים של הפורעים הערביים היא תעודת עניות לממשלת ישראל. ממשלה שלא יודעת להגן על אזרחים שומרי החוק נותנת פרס לתוקפים ומכשירה את המשך האלימות.

"אנו מזכירים שביום ירושלים אנו מציינים את שחרור העיר והר הבית מהכיבוש הירדני ועצוב לראות כיצד ממשלת ישראל מוותרת על הריבונות בהר הבית גם ביום ירושלים זה", לשון תגובת התנועה.

יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר הוסיף כי "האלימות והבריונות ניצחו. אשמים ראשי מערכת הביטחון שהמדיניות שלהם להכיל כל פגיעה ביהודים שהופכת ביממה האחרונה לפוגרומים אבל יותר מאלה ראש הממשלה בנימין נתניהו והשר לביטחון פנים אמיר אוחנה שמאפשרים למשטרה להתקפל. מי שמתקפל בהר הבית מתקפל מארץ ישראל כולה. הודעתי למנהלי סיעת הליכוד שלא יקראו לי בשבוע הקרוב לשום הצבעה על חוקים ותקנות: אין לי סיבה להצביע השבוע עם מי שמקבל החלטות של התקפלות".

נכון לעכשיו, צעדת הריקודגלים המסורתית תיערך כסדרה בהשתתפו רבבות בני אדם שיצעדו בעיר העתיקה ויעברו דרך הרובע המוסלמי.

במשטרה מעריכים כי הצעדה תגיע לרחבת הכותל לפני השעה בה מתחילים המוסלמים להגיע להר הבית בתום צום הרמדאן.

בימים האחרונים גברה המתיחות בירושלים ונרשמו עימותים רבים בעיר העתיקה, בשכונת שייח' ג'ראח ובהר הבית.