יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין ויו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס
יו"ר הכנסת ח"כ יריב לוין ויו"ר רע"ם ח"כ מנסור עבאס צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

חברי הכנסת והשרים מהליכוד שמורשים להתראיין לכלי התקשורת אחרי שנתניהו החזיר את המנדט לנשיא המדינה, מכחישים כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ניסה להקים ממשלת ימין של 59 מנדטים בסיוע מפלגת רע''מ של מנסור עבאס.

שרת התרבות מירי רגב אמרה הבוקר (שני) לגלי צה"ל: ''הליכוד ממש לא ניסה להקים ממשלה בתמיכת רע"מ. לא שמעת את נתניהו אומר את זה בקולו. זה ספין שקרי, לא ניהלנו משא ומתן עם עבאס ואנחנו לא מנהלים. אנחנו לא צריכים אותו מי שמקיים משא ומתן עם רע"מ והמשותפת זה בנט".

ח"כ שלמה קרעי (הליכוד) טען אתמול בראיון לרדיו קול ברמה כי "נתניהו מעולם לא חשב, תכנן או רצה להקים ממשלה בהימנעות של מנסור עבאס".

גם בראיון לחדשות 12 הכחיש קרעי את המגעים עם מפלגת רע''מ. כמעט כל הנוכחים באולפן חייכו בידיעה שמדובר באמירה שאינו תואמת את המציאות.

נזכיר שנתניהו, מקורביו ושליחיו בכנסת ניהלו שיחות רבות עם מנסור עבאס, ניסו לשכנע אותו לתמוך בממשלת מיעוט של 59 מנדטים ורק ההתנגדות הנחרצת של בצלאל סמוטריץ' היא שסיכלה את המהלך. עבאס עצמו הודה בקיומם של המגעים האינסטנסיביים הללו.

מיקי זוהר מתחבק עם מנסור עבאס
מיקי זוהר מתחבק עם מנסור עבאס צילום: נועם מושקוביץ, דוברות הכנסת

כזכור, בחודש שעבר דחף הליכוד להקים ועדת מיוחדת בכנסת לענייני החברה הערבית. יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר ויו"ר הכנסת יריב לוין הצליחו גם למנות את ח"כ מנסור עבאס לתפקיד יו"ר הוועדה, כחלק מההתקרבות בין הליכוד לרע''מ.

יריב לוין אמר לעבאס: ''אני שמח על הקמת הוועדה ועל העומד בראשה, זו נקודת ציון חשובה שאתה מוביל ביד רמה. ההבנה שצריך לטפל בבעיות של החברה הערבית שמשפיעות על כולם, הולכת ומחלחלת''. יו"ר הכנסת הוסיף אז: ''במישור האישי אני הרבה יותר משמח שאתה משמש גם כסגן יו"ר הכנסת. יהיה לנו הרבה מה לעשות ביחד''.

מיקי זוהר שהתחבק עם עבאס באותו מעמד, אמר: ''זו ועדה חשובה, שמוזר שלא קמה עד היום. קיימתי דיונים רבים הנוגעים למגזר הערבי אולם אף פעם לא הייתה ועדה מקצועית-ייעודית למגזר. השילוב של החברה חשוב, כדי שהחברה תהיה חזקה ודומיננטית. אעשה הכל כדי לסייע לך. מתוך ראיית חשיבות הוועדה, אישרתי לעצמי להיות חבר בוועדה''.