בצלאל סמוטריץ' בבית אורותתורת המדינה

יו"ר מפלגת 'הציונות הדתית', ח"כ בצלאל סמוטריץ', אמר אתמול (ראשון) במהלך חגיגות יום ירושלים בבית מדרש 'תורת המדינה - בית אורות' כי חוסר היציבות "והרמת הראש של האויבים" הם רמז לכך שצריך "להתקדם אל עבר קומת ירושלים".

"ריבונו של עולם מצפה ודורש מאתנו לקדם את מדינת ישראל אל עבר קומת ירושלים", אמר ח"כ סמוטריץ'. "הקב"ה אומר לנו עכשיו. הבזיונות האלה והרמת הראש של האויבים, והמורך שלנו, של כוחותינו, קצת מתבלבלים מי הצד הטוב ומי הצד הלא טוב. ואולי גם חוסר היכולת כבר שנתיים להרכיב ממשלה".

הוא המשיך: "הקב"ה אומר זאת לא הממשלה שאני רוצה. נתתי לכם 71 שנה, עד לפני שנתיים, להסתפק בקומה הראשונה, הקומה הזאת של יום העצמאות של המדינה והבניין הפיזי. די, מספיק. תתקדמו לעבר קומת ירושלים. תקדמו את מדינת ישראל אל עבר היעד האמיתי שלה".

העד האמיתי: בניין בית המקדש. "נשאל את עצמינו כל אחד ואחד", תהה סמוטריץ', "האם יש לנו תאווה גדולה לבניין בית המקדש או שזה מצוות אנשים מלומדה? אנחנו אומרים כל יום אני מאמין, ויהי רצון שיבנה בית המקדש. אנחנו באמת רוצים?"

לדבריו, "הקב"ה אומר די. קראנו עכשיו בשבת את 'בחוקותי תלכו'. המפתח, צריך לומר את זה לעם ישראל, המפתח לשלום מול האויבים, המפתח לשלום בתוכנו, המפתח לשלום מבחוץ ומבפנים - זה לא ממשלות אחדות מזויפות שנושאות את השם הזה לשווא ומתחברות עם ההפך הגמור מ'אם בחוקותי תלכו'. רוצים אחדות? רוצים ביטחון? תתקדמו קצת לקומת ירושלים".

"אם את המשא ומתן הקואליציוני היו מנהלים פה, אל מול מקום בית מקדשינו, עם האווירה הזאת שלנו עכשיו, עם השירה והריקודים, מי היה מעלה בדעתו בכלל לתת איזה הוא אמינא שאנחנו רבים ביננו בשנאת חינם ולוקחים את האויב שלנו שהוא יכריע בתוך המריבות הפנימיות שלנו? במקום לעשות את הדבר האמיתי והנכון והמתבקש, לטפס לקומת ירושלים", ציין.

"עם ישראל צריך לחזור בתשובה", הוסיף. "וכמו שאנחנו שותפים עם ריבונו של עולם בבניית הקומה החומרית כבר מאה שנה, להיות שותפים אתו בניית הקומה הרוחנית, הקוממיות. הלב החדש והרוח החדשה. כשמדינת ישראל תהיה במקום הזה, ממילא 'וראו כי שם ה' נקרא עליך ויראו ממך', וממילא כל החוצפה והעזות, ממש מתקיים בנו מה שהתורה אומרת 'והיה אשר תותירו מהם לצינים ולשיכים וצררו אתכם על הארץ'. זה מה שאנחנו רואים עכשיו, בירושלים וביפו ובכל מקום הם מרימים ראש".

"צריך לקבוע קודם כל בלבבות פנימה, אבל בתכניות עבודה מעשיות להביא את עם ישראל להיות מוכשר, ולקומם את מדינת ישראל אל קומת ירושלים", כך ח"כ בצלאל סמוטריץ'.

באירוע חגיגות יום ירושלים בבית אורות בהר הזיתים השתתפו מאות אנשים. החוגגים, שבאו מחוץ לעיר למזרח ירושלים, נתקלו באלימות מצד ערבים בדרכם לבית אורות. הקללות ויידוי האבנים מצד הערבים לא מנעו את ההגעתם ואת השמחה באירוע.

הרב דוב ליאור, תושב שכונת בית אורות, דיבר על הצורך בהודאה לה' על ניסי שחרור ירושלים ועל חובתנו לבנות את העיר ואת המקדש. לאחר התפילה התקיים 'זיץ' ירושלמי של שירי כיסופים לירושלים' בהובלת הרב איל יעקבוביץ' ראש ישיבת ההסדר בצפת ובליווי 'האחים יקיר' ו'האחים קוטלר'.