טקס פרס החמ"ד
טקס פרס החמ"ד צילום: עודד קרני, לע"מ

פרס החינוך הדתי לשנת תשפ"א הוענק אתמול (ראשון) במרכז התרבות יד בנימין ל-13 מוסדות חינוך מצטיינים.

האירוע נערך בהשתתפות יו"ר מועצת החמ"ד שוש נגר, יו"ר הנהלת החמד גבי שמעון, יו"ר הסתדרות המורים הדתיים גד דיעי, מנהלים, ראשי מועצות, מנהלי מחלקות ואגפי חינוך, מפקחים, צוותי חינוך ומנהיגי חינוך.

בפתיחת הכנס נאמר כי יעודו ותפקידו של החינוך הוא הקניית מיומנויות למידה ושיפור ההישגים, הבטחת הזדמנות שווה לכל תלמידה ותלמיד, צמצום הפערים, קידום חברה ערכית ומכילה והצמחת אדם בעל זיקה למורשת היהודית.

מובילי הכנס הוסיפו כי מארג בתי החינוך המצטיינים בחינוך הממלכתי דתי מהווה מודל והשראה בשילוב לימודים תורניים עם השכלה כללית רחבה, בטיפוח זהות ציונית ובחינוך דור המעורה בחברה הישראלית על כל חלקיה מתוך תחושת שותפות וערבות הדדית.

"בשנה לא שגרתית זו, של התמודדות עם נגיף הקורונה, זוכי הפרס הראו חוסן, יצירתיות וגמישות בתנאים של חוסר ודאות", נאמר. "למרות כל הקשיים, הוכיחו שהינם רואים לנגד עיניהם את התלמיד הבודד ומשפחתו ובשעת משבר עולמי הצליחו לדבוק בערכי הערבות ההדדית והמחויבות לדרך התורה והמצוות".

מוסדות החמ"ד הזוכים: גן חמ"ד אודם, אשדוד. גן חמ"ד גפן, נריה, מטה בנימין. גן חמ"ד סער, תל אביב. גן חמ"ד תאנה, קצרין. חמ"ד איילים בנים, אלעד. חמ"ד אמי"ת קול יעקב, ירוחם. חמ"ד נעם, פרדס חנה. חמ"ד נעם בנים רמות, ירושלים. חמ"ד אורט טבריה. חמ"ד אמי"ת איתן בנים, מעלה אדומים. חמ"ד דרכא בית וגן, בת ים. כפר הנוער חמ"ד ישיבת חיצים, איתמר. תעודה הוקרה מוענקת, לחווה החקלאית 'שיח השדה', מטה בנימין

שוש נגר מ"מ ראש מינהל החמ"ד אמרה: "זוכי פרס החינוך של החמ"ד הינם עמוד האש ההולך לפני המחנה הנושאים בגאון את דגל החינוך הדתי. אשרי הגננות שקבלו את הילדים באהבה שוב ושוב בין סגר לסגר להסתגלות חדשה, אשרי המנהלים והמנהלות שניווטו את ספינתם במים סוערים ובערפל סמיך ויצרו אי של יציבות בתוך היום היום. אשרי צוותי החינוך שלא הסתפקו במיפגשים מרחוק ועשו כל שביכולתם לקיים מגע אישי ולהפיג בדידות בחיבוק של אהבה".