רקטה פגעה ליד בית בבית נקופה: "שמענו בום גדול, הכל מפורק ושבור"

רקטה ששיגרו מחבלי חמאס התפוצצה סמוך לבית בבית נקופה. "היה בום והיינו בשוק. הרקטה נחתה ביער ממש מתחתינו".

חזקי ברוך, בית נקופה , כ"ח באייר תשפ"א

אחת מעשרות הרקטות ששוגרו הערב (שני) על ידי מחבלי חמאס בעזה, פגעה סמוך לבית של משפחה בבית נקופה שבהרי ירושלים.

סתיו, שמתגוררת בבית, סיפרה: "שמענו את האזעקה ולא חשבנו שזה באמת יגיע לפה. היה בום והיינו בשוק. הרקטה נחתה ביער ממש מתחתינו. כמה רסיסים חדרו לבית, הכול פה שבור".

איתמר, אחיה של סתיו, סיפר לערוץ 7: ''שמענו אזעקה כשהיינו פה בסלון, ירדנו מהר למקלט, רצנו, אחרי חצי דקה בתוך הממ''ד שמענו בום מאוד חזק ומרעיד. אחרי כמה דקות במקלט יצאנו וראינו שכל החדר מנופץ כולו ומלא בזכוכיות''.

חיים קלדרון, תושב בית נקופה, תיאר: ''התפללנו מנחה בבית הכנסת ונשמעה אזעקה, דקה אחר כך היה פיצוץ והמשכנו להתפלל וללמוד. היה עשן מבית 200 מטרים מפה. הקדוש ברוך הוא שמר עלינו''.

שבע רקטות נורו אחר הצהריים (שני) מרצועת עזה לעבר ירושלים, בית שמש ויישובי האזו, ועשרות רקטות נורו לעבר יישובי עוטף עזה. זאת עם פקיעת האולטימטום שהציבה הזרוע הצבאית של חמאס לישראל להסיג את כוחות הביטחון מהר הבית ומשכונת שייח ג'ראח במזרח ירושלים. כיפת ברזל יירטה רקטה אחת.

האזעקות באזור ירושלים נשמעו בשעה 18:00 בבירה, בבית שמש וביישובים בית נקופה, מבשרת ציון, מוצא עילית, קיבוץ צובה, אבו גוש, גבעת יערים, עין נקובא, עין ראפה, רמת רזיאל, הר אדר, מעלה החמישה, קריית ענבים, קריית יערים וכסלון.

דובר הזרוע הצבאית של חמאס, אבו עוביידה, אמר: "גדודי עז א דין אל קסאם שיגרו עכשיו מטח טילים לעבר ירושלים בתגובה על הפשעים והתקיפה של שייח ג'ראח ומסגד אל אקצא. זהו מסר לאויב שעליו להבין אותנו היטב".

הקבינט המדיני ביטחוני אישר לצה''ל לבצע תקיפה אווירית משמעותית ברצועת עזה, ללא פעולה קרקעית. זאת בתגובה לירי עשרות הרקטות לעבר ישראל.

דובר צה"ל תא"ל הדי זילברמן שוחח הערב (שני) עם הכתבים הצבאיים ומסר עדכון על תקיפות צה''ל ברצועת עזה בתגובה לעשרות הרקטות ששוגרו בשעות האחרונות לעבר ירושלים, אזור מטה יהודה ויישובי עוטף עזה.

''חמאס ירגיש את עוצמת צה"ל - התגובה תהיה חריפה ולא תארך דקות אלא ימים", אמר זילברמן. "סיכלנו שלושה פעילי חמאס בצפון הרצועה. נערכים גם לאפשרות של מבצע נרחב. חמאס ירגיש את זרועו העוצמתית של צה"ל בימים הקרובים".

כלי תקשורת בעזה דיווחו כי בכיר בזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד עבדאללה פיאד, חוסל בתקיפות של צה''ל הערב. משרד הבריאות בעזה מדווח על תשעה הרוגים, בהם שלושה ילדים בעקבות תקיפות צה"ל ברצועה.

בהמשך להערכת המצב הביטחונית ודיון הקבינט, שר הביטחון בני גנץ הכריז על מצב מיוחד בעורף בטווח 0-80 ק"מ מרצועת עזה למשך 48 שעות.

בעוד כשעה יכנס שר הביטחון דיון היערכות בנושא העורף בהשתתפות מפקד פקע"ר, ראש רח"ל, ראש אגף מבצעים וגורמי ביטחון וחירום נוספים, בקריה בתל-אביב.

פיקוד העורף יוציאו הנחיות מפורטות לאוכלוסייה בהתאם להערכת המצב הביטחונית.