בשל המצב הביטחוני: חצי גמר הגביע בספק

בהתאחדות לכדורגל עוקבים בחשש אחרי ההסלמה והנחיות פיקוד העורף לקראת צמד משחקי חצי גמר גביע המדינה בכדורגל, מחר וברביעי

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ח באייר תשפ"א

בשל המצב הביטחוני: חצי גמר הגביע בספק-ערוץ 7
גביע המדינה. מי תניף אותו?
צילום: פלאש 90

מחר (שלישי) אמור לצאת לדרך שלב חצי גמר גביע המדינה בכדורגל, כאשר הפועל ת"א תפגוש את היריבה העירונית מהליגה השניה, בית"ר ת"א/בת ים, למשחק הראשון במסגרת משחקי חצי גמר גביע המדינה באצטדיון בלומפילד שבתל אביב-יפו.

לאור המצב הביטחוני וההסלמה, ולצד החשש מירי מכוון ופתיחת המקלטים בתל אביב, בהתאחדות לכדורגל עוקבים בדאגה אחר כל הסלמה מצידם של המחבלים העזתים והחלטות הממשלה ופיקוד העורף.

מוקדם יותר היום בוטל משחק הכדורגל בין הפועל באר שבע למ.ס אשדוד שאמור היה להתקיים באצטדיון הי"א שבאשדוד, וכעת בהתאחדות לכדורגל חוששים כי גם שני משחקי חצאי הגמר שאמורים להתקיים באצטדיון בלומפילד שבתל אביב, ייאלצו להידחות למועד חדש ולא ידוע.

נכון לעכשיו, ההגבלות החדשות של פיקוד העורף בכל הקשור להתקהלויות מדברות על מרחק של עד 80 ק"מ מעזה, כמו גם הנחיית שר הביטחון על ביטול הלימודים בטווח זה ובהתאחדות לכדורגל מבררים מה ההשלכות, אם בכלל יהיו כאלה, לגבי המשחקים שאמורים להתקיים בבלומפילד.

משחק חצי הגמר השני יפגיש כזכור בין האלופה מכבי ת"א למוליכת הטבלה והאלופה שבדרך מכבי חיפה, במה שיהיה משחק העונה השני ביניהן תוך ארבעה ימים בלבד, הפעם משחק ישיר על הכרטיס לגמר, משחק שלא יכול להיגמר בתיקו. בכל מקרה כרגע הכל בספק רב, כאשר בהתאחדות לכדורגל שוקלים להעביר את קיום המשחקים לאצטדיון סמי עופר שבחיפה.

מי שנמצאת בבעיה בעקבות ההסלמה הביטחונית היא מנהלת ליגת העל בכדורגל, כשזו נקלעה לבעיית זמנים קשה עם דחיית המשחק הערב בין אשדוד לבאר שבע. על פי החלטת אופ"א, העונה חייבת להסתיים בעוד כשבועיים, זאת בשל הסיבה כי טורניר היורו, אליפות אירופה בכדורגל, יוצאת לדרך כבר בעוד חודש ב-11 ביוני, מה שמותיר למעשה למנהלת לוח זמנים צפוף במיוחד לקיום משחקים דחויים.

במנהלת מקווים כי תינתן האפשרות לקיים את המשחק הדחוי כבר השבוע, אך כל זה תלוי ביכולת של מדינת ישראל למגר את הטרור הערבי ולשים סוף למתקפת הטילים על כל הארץ.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il