הרב אבי ברמן ומשה ליאון
הרב אבי ברמן ומשה ליאון צילום: OU

מנכ"ל OU ישראל הרב אבי ברמן, ראש העיר ירושלים משה ליאון וסגן ראש העיר אריה קינג השתתפו היום (שני) בתפילה חגיגית לכבוד יום ירושלים.

האירוע היה לכבוד דוברי השפה האנגלית בעיר ונערך בטיילת ארמון הנציב. את התפילה הוביל הזמר שלמה כ"ץ.

ראש עיריית ירושלים משה ליאון אמר במהלך האירוע כי ‏"אנחנו שמחים ונרגשים לשבת כאן להתפלל תפילת שחרית ביום שלמעשה הוא היום השמח ביותר בירושלים. אנחנו נמצאים כאן, בטיילת הכי יפה בעולם אנחנו מסתכלים לכיוון הר הבית, לעיר העתיקה ורואים איך העיר מתחברת לה יחדיו מזרח ומערב. זה היום עשה ה' נגילה ונשמחה בו, זה היום שבו ירושלים אוחדה מחדש. אני כראש עיר עושה הכל בכדי שהאיחוד הזה יישאר לנצח, ואנחנו נעשה הכל ביחד אתכם ועם כל עם ישראל שתהיה לנו ירושלים חזקה".

מנכ"ל OU ישראל הרב ברמן נשא דברים ואמר בין היתר כי "אני כולי תפילה שבשנה הבאה אנחנו ב"ה לא נעשה פה תפילה, אלא נתפלל בבית המקדש. אבל אם חלילה לא ייבנה בית המקדש עד אז, אני בטוח וסמוך שאנחנו ניפגש פה שוב בטיילת. מפה רואים את המקום שבו לפני 54 שנים רצו חיילנו והכריזו - 'הר הבית בידינו', אנחנו צריכים להבין שאנחנו חיים בתוך נס. אבותינו חלמו במשך 2000 שנה לחזור לפה ואנחנו זוכים לחיות את הנס הזה. אשרינו שזכינו".

"ראש העיר עושה ימים כלילות בעבודה חשובה ומאומצת למען ירושלים. הוא עובד איתנו בשיתוף פעולה הן ברמת קליטת העלייה והן ברמת הנוער בסיכון בעיר" הוסיף הרב ברמן.

כמו כן, הרב ברמן הודה גם לסגן ראש העיר ומחזיק תיק מורשת ישראל בעירייה אריה קינג וכן למנהל מחלקת מורשת ישראל בעירייה יהודה נפתלי, על כך שעזרו לארגן את התפילה החגיגית ביום העצמאות ואת התפילה החגיגית של יום ירושלים.