נתניהו, בנט, לפיד ועבאס
נתניהו, בנט, לפיד ועבאס צילום: אוליבייר פיטוסי/פלאש 90, דוד כהן/פלאש 90, קובי ריכטר/TPS, אסתי דזיובוב/TPS

ירי הרקטות שהחל אתמול (שני) משטח רצועת עזה לעבר ישראל השפיע באופן דרמטי על המהלכים הפוליטיים ועל המגעים להקמת "ממשלת השינוי".

בחדשות 13 דווח כי יו"ר ימינה נפתלי בנט ויו"ר יש עתיד יאיר לפיד התכוונו להודיע לנשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין כי עלה בידם להרכיב ממשלה, אך לא עשו זאת עקב ההסלמה ואירועי האלימות.

זאת, כשברקע התקדמות משמעותית במשא ומתן מול מפלגת העבודה, שעשויה לקבל לידיה את המשרד לביטחון הפנים ואת תיק התחבורה. גם מול מרצ נרשמה התקדמות במגעים.

כזכור, בנט ולפיד תכננו להיפגש עם יו"ר רע"ם מנסור עבאס ב-16:30, אך הוא דחה את הפגישה לאור המהומות בבירה. כמו כן, עבאס הודיע ללפיד ובנט כי כל עוד נמשך סבב הלחימה מול רצועת עזה, אין בכוונתו לחדש את המשא ומתן ולכן הוא הקפיא אותו עד שתיגמר הלחימה.

על פי המשא ומתן עד כה בנושא חלוקת התיקים, עולה כי בנט יכהן כראש הממשלה, לפיד כשר החוץ וכראש הממשלה החליפי, יו"ר כחול לבן בני גנץ כשר הביטחון ויו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן כשר האוצר.

יו"ר תקווה חדשה גדעון סער יהיה ככל הנראה שר המשפטים, מספר שתיים בימינה איילת שקד תהיה שרת הפנים ויו"ר מרצ ניצן הורוביץ שר הבריאות. חילי טרופר עשוי להישאר בתפקידו כשר התרבות, יואב סגלוביץ או עומר בר לב יכהנו במשרד לביטחון פנים, יפעת שאשא ביטון תהיה שרת החינוך.

בחדשות 13 נחשף כי ביום רביעי בשבוע שעבר, בעת שיו"ר יש עתיד קיבל את המנדט להרכבת הממשלה, ראש הממשלה נתניהו נועד באופן סודי במשרדו עם עבאס, וביקש ממנו שלא לחבור לגוש לפיד-בנט, אלא להישאר בבלוק נתניהו. ראש הממשלה טען בפני עבאס כי "גוש השינוי" לא יחזיק מעמד, וכי בסופו של דבר הוא יצליח להרכיב ממשלה ימנית.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו