מבצע שומר החומות: שינויים בקווי התחבורה הציבורית בדרום הארץ

מנכ"ל משרד התחבורה, עופר מלכה, ערך ישיבת דחופה עם כל חברות הבת והתאגידים הקשורים למשרד התחבורה, במטרה לבחון את היערכותם לקראת ההסלמה של המצב בדרום.

ערוץ 7 , כ"ט באייר תשפ"א

מבצע שומר החומות: שינויים בקווי התחבורה הציבורית בדרום הארץ-ערוץ 7
תחנת רכבת. צילום ארכיון
צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

משרד התחבורה הורה על שינויים בתחבורה הציבורית בדרום הארץ, בעקבות ירי רקטות לעבר יישובי הדרום והיציאה למבצע ''שומר החומות'' ברצועת עזה.

במסגרת זאת, יחולו שינויים בפעילות קווי התחבורה הציבורית באזור עוטף עזה ואשקלון, אשר חלקם יפסיקו את פעילותם להיום ואחרים יפעלו תוך שינויים במסלול הקווים. באזור עוטף עזה לא יפעלו קווי המועצה האזורית אשכול (קווים 36 ו-379). קו 35 מבאר שבע לאשכול יפעל כרגיל.

כמו כן, לא יפעלו קווי המועצה האזורית חוף אשקלון (קווים 26,27,29, 19, 20) ויבוצעו שינויים במסלולי הקווים 490, 492, 498, 391, 361, 363, 364, 464 ו-465, הנוסעים דרך צומת גבעתי.

מסלולי הקווים 353 ו-378 יסעו דרך כביש 34, בין שדרות לנתיבות, וקו 58 מנתיבות יפעל עד שוקדה בלבד.

בנוסף, תנועת הרכבות הופסקה בתחנות שדרות, אופקים ונתיבות ותנועת הרכבות תפעל בין אשקלון לבאר שבע.

מנכ"ל משרד התחבורה, עופר מלכה, ערך הערב ישיבת זום דחופה עם כל הגופים וחברות הבת הקשורים למשרד התחבורה, במטרה לעמוד על מוכנותם לקראת הסלמה של המצב בדרום.

במהלך הישיבה, סקר כל גוף את פעילותו והיערכותו להסלמת המצב והרחבת הירי לעבר יישובים נוספים בארץ. בישיבה השתתפו בין השאר, מנכ"לים ונציגים של רכבת ישראל, נמלי ישראל, רש"ת, חברת נתיבי ישראל וחברת נתיבי איילון.