הציע נישואין ונפצע בפיגוע דקירה, ארוסתו הצליחה להימלט

מחבלים ערבים תקפו בני זוג מאורסים בירושלים, דקרו את הבחור וביצעו בו לינץ' - זמן מועט לאחר שהציע נישואין לבת זוגו בבית החושן במזרח העיר. הפצוע מאושפז עדיין בבית החולים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשפ"א

הציע נישואין ונפצע בפיגוע דקירה, ארוסתו הצליחה להימלט-ערוץ 7
הצעת הנישואין של אביה ושחר
צילום: חופשי

מחבלים ערבים תקפו בני זוג מאורסים בירושלים, דקרו את הבחור וניסו לבצע בו לינץ' - זמן מועט לאחר שהציע נישואין לבת זוגו בבית החושן במזרח העיר.

הסכין חדר לתוך הריאה והצעיר עדיין מאושפז בבית החולים. במהלך הפיגוע נמלטה ארוסתו מהרכב והסתתרה, ורק כשהצליח הצעיר הפצוע להגיע בכוחות עצמו למשטרה, הגיעו שוטרים לחלץ את הבחורה.

הבחור הציע נישואין לבת זוגו בבית החושן אל מול הר הבית. בני הזוג היו בדרכם לבית אורות, כשהותקפו על ידי עשרות פורעים בצומת א טור. הבחור יצא מהרכב, והותקף באבנים ונדקר בגבו, ואילו הבחורה נמלטה והסתתרה באזור הצומת.

כאמור, רק לאחר שהבחור הפצוע הצליח לחזור לרכב ולנסוע למקום בו היתה משטרה - הגיעה המשטרה לחלץ את הבחורה.

צילום: חוננו

פיגוע הדקירה אירע ביום ראשון בערב, לאחר שאביה, תושב השומרון בן 21, הציע נישואין לבחירת ליבו שחר בבית החושן הצופה על הר הבית. בני הזוג עדכנו את משפחותיהם וחבריהם, והיו בדרכם לבית אורות. בדרך נחסם רכבם על ידי רכבים אחרים, והפורעים החלו לזרוק עליהם אבנים וסלעים.

"החלון האחורי נשבר, יצאתי החוצה כדי להבריח אותם, וארוסתי התקשרה למשטרה. בשניה הראשונה הם פחדו ממני, אבל כשהבינו שאני לבד הפילו אותי על הרצפה ונתנו לי מכות בכל הגוף, זרקו עלי אבנים כשאני על הרצפה", תיאר אביה. במהלך התקיפה נדקר אביה בגבו, אולם טרם היה מודע לכך.

במקביל לניסיונותיה להתקשר למשטרה נמלטה שחר מהרכב, והשאירה אותו מונע. אולם אביה לא היה מודע לכך: "אחרי חמש דק' שהם מכים בי הצלחתי לחזור לאוטו, וראיתי ששחר לא שם. הייתי בטוח שהערבים לקחו אותה. נסעתי מהר לצומת בית אורות, שם היתה משטרה, ואמרתי שיש יהודיה שהערבים עושים בה לינץ'".

צילום: חוננו

רק לאחר עדכונו של אביה נסעה ניידת משטרה חזרה לצומת בה נשארה שחר, שהסתתרה מאחורי מכונית אחרת. היא תיארה את הלינץ': "אני נהגתי. כשהתחילו לזרוק עלינו אבנים אביה אמר לי לנסוע, אבל לא היה לאן. התקשרתי למשטרה, אביה יצא להבריח אותם אבל הם המשיכו לזרוק אבנים. הבנתי שאם אני נשארת באוטו זה מסוכן, אז החלטתי לברוח".

את נציגת המשטרה שענתה לה תיארה שחר כמישהי ש'לא נפלה מהרגליים' למשמע הדיווח. "פתאום קלטתי שהרכב נעלם, לא רואה את אביה. פחדתי שהערבים חטפו אותו". אז הגיעה ניידת המשטרה לצומת, ושחר החליטה לצאת ממחבואה ולחבור אליה.

בני הזוג נפגשו מחדש בבית אורות, כשאביה פצוע ומדמם. הוא פונה לבית החולים שערי צדק, שם גילו שמלבד הפציעה בראשו דקרו אותו הפורעים בגבו, דקירות שניקבו את הריאה. אביה נזקק לתפרים בראשו ובגבו כתוצאה מהלינץ', והוא עדיין מאושפז בבית החולים ללא מועד לשחרורו. במקביל הגישה שחר תלונה במשטרה.

צילום: חוננו

אביה הוסיף: "זה מחדל של המשטרה. ראינו משטרות בכל הסביבה, ולמרות ששחר התקשרה אליהם עד שהלכתי וסיפרתי להם פנים אל פנים על הלינץ' הם לא באו. אין הרתעה. הם יודעים שקורים אירועים, אנחנו לא הראשונים שחטפו אבנים שם, ובכל זאת עד שלא הגעתי אליהם לא עשו דבר".

שחר ביקשה לספר כי "הצעת הנישואין היתה בבית החושן כדי להשקיף על הר הבית – מתוך הידיעה שזה מה שאנחנו רוצים. המצב פה בוער וצריך לעשות משהו יותר גדול. במשטרה שאלו אותי אם לא ידעתי שזה מסוכן. אנחנו רק השקפנו על הר הבית, אפילו לא עלינו אליו".

עקב פציעתו של אביה נדחתה מסיבת האירוסין של בני הזוג, שהיתה אמורה להיערך אתמול (ב') בערב.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המלווה את בני הזוג מסר "זהו פיגוע רצחני עם השתתפות של המון מחבלים, המצריך תגובה חריפה של מעצרים וחיסול תשתיות הטרור - גם כנגד בעלי תעודות כחולות. אנו קוראים לרשויות הביטחון להפעיל מיידית את השב"כ וכל אמצעי החקירה והמודיעין, על מנת להביא למעצר מהיר של המחבלים בטרם יספיקו לפגע בקורבנות יהודים נוספים".