מתן כהנא
מתן כהנא צילום: Yossi Zeliger/Flash90

יו"ר סיעת ימינה, ח"כ מתן כהנא, פנה היום (שלישי) לשר לבטחון הפנים אמיר אוחנה במכתב בו קבל על מעצר היורים בלוד ותהה מדוע עד כה לא נעצרו מבצעי הלינץ' סמוך לשער האריות.

"אתמול נחשפנו כולנו לתמונות הקשות מירושלים של מאות פורעים מנסים לפגוע ולרצוח יהודים. בין תמונות הקשות היה גם את נסיון הלינץ המזעזע בשער האריות במספר יהודים. ברגע האחרון הופיע שם קצין גיבור ירה באוויר ופיזר את המתפרעים רגע לפני שהלינץ האכזרי היה גורר פגיעה בחיי אדם", פתח כהנא.

לדבריו, "חרף זאת אותם מבצעי הלינץ לא נעצרו בזמן האירוע למרות שהגיע לשם כוח מג"ב וגם כעת יממה אחרי הלינץ לא נעצר אף אחד ממבצעי הלינץ'. רוב מבצעי הלינץ' היו בפנים גלויות. למשטרת ישראל ובכל הרשתות פורסמו תמונותיהם באופן ברור וניתן בנקל למצוא אותם".

"לצערי לא רק מבצעי הלינץ' לא נעצרים אלא רוב מוחץ של המתפרעים בירושלים, בלוד ברמלה בטמרה ובשאר המקומות לא נעצרים. אינני מצליח להבין את המדיניות הזאת וכי בכך שלא נעצור את המתפרעים הם יחדלו ממעשיהם?", תהה, "ההיפך הגמור, אי מעצרם גורם להם ולחבריהם להבין שאין דין ואין דיין וכל דאלים גבר".

"מצער ומקומם שדווקא יהודים שמנסים להגן על חייהם דווקא הם נעצרים ונגררים לבתי משפט בניסיון של המשטרה להאשימם ברצח בזמן שהגנו על חייהם בעוד מי שניסה לפגוע בהם חוזר לביתו בשלווה", הוסיף כהנא.

"אני דורש ממכם לעצור באופן מיידי הן את מבצעי הלינץ האכזרי והן כל פורע שפוגע באזרחי ישראל וכוחות הביטחון. כמו כן אשמח לדעת כמה פורעים ערבים נעצרו בשבוע האחרון מתחילת המהומות ומה מדיניות המשטרה לגבי מעצר מתפרעים?", סיכם

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו