לוד: יהודים מפחדים לרדת למקלטים

בשכונת רמת אשכול בלוד, שממשיכה להיות מוקד להתפרעויות, חוששים התושבים היהודים לרדת למקלטים מחשש להיפגע על ידי ערבים

יוני קמפינסקי - ערוץ 7 , כ"ט באייר תשפ"א

לוד: יהודים מפחדים לרדת למקלטים-ערוץ 7
רכבים שרופים בלוד
מיכאל גויכברג

תושבים יהודים בעיר לוד, אשר שמעו הערב (שלישי) את האזעקות בעיר, לא ירדו למקלטים מחשש לפגוש את שכיניהם הערבים שהיו מעורבים בהתפרעויות במהלך היום, התפרעויות שנמשכות גם בשעות הערב.

בחלק מהשכונות נפסקה אספקת החשמל עקב הצתות שביצעו הפורעים הערבים, והתושבים אובדי עצות לנוכח המצב.

מיכל אברהם, תושבת העיר, סיפרה "אי אפשר לפתוח חלונות כי הכל עשן וגז מדמיע. אין חשמל אז אין מזגן ומאוורר. אין חשמל נגמרות הבטריות. זה מתפשט לעוד מקומות בעיר".

"שרפו בהדרים חניה עם 30 רכבים. יאוש. המשטרה לא פותרת כלום. מגיע זורקת רימון הלם והולכת. זה לא יסתיים אם לא ישנו מדיניות. פשוט ביזיון מייאש", הוסיפה.

תושב נוסף סיפר, "כרגע במקלט עם אנשים שרצו לרצוח אותנו לפני שעה. סיימו לשבור את הצום. יירוטים בשמים והם צועקים משמחה על הטילים. אנחנו בעוצר, בלי חשמל, הילדים צורחים מפחד של טילים ומהומות פה. אי אפשר לפתוח חלון כי יש גז מדמיע. מלחמה".

"שכונת רמת אשכול - יהודים מפחדים להיכנס למקלטים כי הערבים שם. מעדיפים להישאר בבתים. מסביב צהלות שמחה ואינסוף נפצים ושריפות", הוסיף התושב.

"תקשיבו, אם לא יגיעו כוחות לשכונה זה ייגמר רע", הוסיף אוריאל, תושב שכונת רמת אשכול, "רעולי פנים עוברים בין בניינים, אבנים, בקבוקי תבערה, יהודים נשארים בבתים מפחדים לרדת למקלטים. יש פה אנשים שלבד בדירות, מבוגרים. תשמיעו בשבילנו את הקול הזה כי המשטרה מנפנפת. למרות כל הבקשות שלנו לאורך היום יש פה אפס משטרה".