טילים על תל אביב
טילים על תל אביבצילום: Tomer Neuberg/Flash90

נערה בת 16 ואביה כבן 52 נהרגו הלילה (רביעי) מפגיעה ישירה של רקטה ברכב פרטי בכפר דהמש שליד לוד.

מעט לפני השעה 03:00 נשמעו אזעקות בגוש דן, בשרון, וכן באזור באר שבע. אזעקות נשמעו גם בשפלה ובאשקלון. תושבים בגוש דן דיווחו על שמיעת פיצוצים. ביהוד פגעה רקטה פגיעה ישירה בית. לא היו נפגעים, המשפחה שהתה במקלט.

בארגון חמאס טענו כי "שיגרנו 110 רקטות לעבר גוש דן ושדה התעופה בן גוריון". עוד נמסר כי "מטח הרקטות למרכז, לדרום ולנתב"ג הינו תגובה על המשך התקיפות הישראליות נגד מבנים ומגדלים אזרחיים ברצועת עזה".

באירוע נוסף, הוזנקו צוותי מד"א ליישוב בשפלה, לאחר שדווח על פגיעה ישירה בבית פרטי.

הצוותים העניקו טיפול רפואי לשני נפגעים קל מרסיסי זכוכיות, ביניהם גבר כבן 60 עם פציעה בעין וגבר כבן 50 עם חתך קל בראש.

בתוך כך תקפו מטוסי קרב של צה״ל מבנה שבשימוש ארגון הטרור חמאס בשכונת רמאל בצפון רצועת עזה.

במבנה נמצאים מטה המודיעין, מטה הגדה, מחלקת ההסברה וחטיבת עזה של ארגון החמאס. טרם התקיפה צה״ל הזהיר את האזרחים ששהו בבניין ונתן להם שהות מספקת להתפנות מהמבנה.

בנוסף, במבצע משותף של צה״ל ושירות הביטחון הכללי סוכלו פעילים ממערך המודיעין הצבאי של חמאס ובינהם חסן קאוגי, ראש מחלקת בטחון במודיעין הצבאי של חמאס וסגנו, וואיל עיסא, ראש מחלקת הריגול הנגדי בבטחון הצבאי של מודיעין צבאי, אחיו של מרואן עיסא, סגן ראש הזרוע הצבאית של חמאס כשתקפו באמצעות מטוסי קרב מבנה בו שהו הפעילים.

כוחות צה"ל תקפו גם את בתיהם של מח״ט העיר עזה, באסם עיסא, מח״ט חאן יונס ראפע סאלמה וראש מערך המודיעין הצבאי של חמאס מוחמד יאזורי, אשר שימשו כתשתיות טרור.